Любомир Зубач: “Позиція міста чітка – Митрополичими Садами має розпоряджатися Церква”

Місто запропонує альтернативну ділянку військовим-зв’язківцям, а Митрополичі сади залишаться місцем духу і сили.
Незрозумілий рух та важка техніка просто під церквою Юра. А далі – голосні заяви.
Насправді ситуація, як кажуть на Заході, вимагає великої політкоректності. Бо задіяні дві важливі й шановані соціальні інституції – армія і Церква.
Позиція міста чітка – Митрополичими садами Собору святого Юра має розпоряджатися Церква. Саме тому не так давно депутати проголосували, аби віддати 2 гектари землі у користування львівської курії УГКЦ. Водночас на частині землі посеред цієї ділянки – таким собі анклавом – має свої комунікації, кабелі Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення. Це державна структура. Вежі зв’язку із Митрополичих садів забрали раніше. Далі процес чомусь зупинився.
Щоб потрапити на оцей клаптик до комунікацій, військовим треба фактично переїхатися садом. Сервітут на це концерн з якихось причин не оформив. Довший час все тут стояло без руху. Рух розпочався, коли церква стала постійним користувачем, тоді концерн вирішив позиватися. І зараз справа у судах.
А вчора зненацька військові-зв’язківці вирішили проводити протягом 4 днів у Митрополичих садах навчання, пригнали кілька машин важкої техніки. Але розмістити усю ту важку техніку на тому клаптику землі (трьох сотих) нереально. Очевидно, у церкві занепокоїлись, чи у Митрополичих садах виживуть після цих навчань дерева. Та й взагалі після того, як концерн пішов до суду, з певних причин Церква засумнівались у їхніх намірах. До слова, весь комплекс церкви Юра належить до спадщини ЮНЕСКО.
Військові ж наполягали: наказ про навчання отримали з Києва, мусять виконувати. Отак і стояли від ранку: з одного боку армійці на машинах, з іншого – священник на брамі. Над вечір покликали місто.
Сьогодні міський голова Львова мав розмову з прем’єр-міністром. Бо така ситуація нікому не робить честі. На щастя, є розуміння і порозуміння. Митрополичі сади, які закладав Андрей Шептицький, є і залишаються за Церквою. Водночас місто пошукає і запропонує альтернативну ділянку для військових-зв’язківців, де вони зможуть розмістити своє спецобладнання.
Джерело: фб-сторінка Любомира Зубача