Людське життя – велике свято. Школі біоетики УКУ десять років від заснування

«Вартує тільки подумати, скільки людей живе завдяки Школі біоетики, і це вже велике свято», – такими словами звернувся владика Борис Ґудзяк, митрополит Філадельфійський і президент Українського католицького університету, до працівників та учасників Школи в день святкування її десятиліття. Владика з глибоким переконанням висловив ідею крайньої необхідності біоетики у сучасному світі стрімкого розвитку, в якому людині все більше кортить свавільно стати «богом».

Необхідність розвитку біоетики також гостро відчувається в Україні, наголосив архиєрей. Зокрема, Україна є однією з країн світу, які лідирують у кількості вчинених абортів, у привабливості бізнесу сурогатного материнства, наша держава не знаходиться у чітко зрозумілій і безоглядно морально прийнятній ситуації з трансплантацією органів тощо. Це все виклики, на які слід давати відповідь сучасним християнам, і ті відповіді вимагають сміливості свідчення їх переконань, побудованих на розумінні гідності кожної людини.

Владика Борис звернувся до присутніх із закликом бути власне автентичними свідками, незважаючи на те, що таких свідків може бути зовсім небагато. Христос мав навколо себе невелике гроно учнів, апостол Павло писав свої послання до зовсім малих спільнот ранньої Церкви, а вірних УГКЦ перед її виходом з підпілля, які тримали зв’язок з ієрархією в Україні, було приблизно пів відсотка від тих, які складали цілість Церкви перед гоніннями, наголосив митрополит. Але ці невеликі спільноти змінювали світ. До цього натхненно закликав архиєрей і всіх присутніх на святкуванні десятиліття Школи біоетики, ствердивши, що Школа так і робить, адже своїми навчаннями рятує життя, а отже змінює світ.

Інформацію підготувала Марія Ярема, доктор біоетики,

викладач кафедри богослов’я та Школи біоетики

Українського католицького університету