У Львові відбулась ще одна цікава мандрівка із серії запланованих містом екскурсій з аудіодискрипцією для осіб з важкими порушеннями зору, які тривають в рамках соціально-культурного проекту «Туристичні маршрути для незрячих». Участь в екскурсії взяли майже 30 дітей і дорослих.
Як розповіла Оксана Потимко, екскурсія розпочалась візитом до церков княжої доби (Св. Миколая, Св. Параскеви і т.д.) і завершувалась зустріччю з храмом, який свого часу відвідав папа Римський Іоан Павло II.
«Розповідь фахового гіда мала певні особливості, націлені власне на осіб з важкими порушеннями зору: звиклу розповідь доповнювала аудіодискрипція – методика, яка дозволяє повністю незрячим і глибоко слабозорим людям «бачити» довколишні об’єкти. Екскурсовод доповнює свою розповідь описом того, що не можна побачити очима, знаходить цікавинки, які можна обстежити долонями. Таким чином, звикла колись екскурсія адаптовується для осіб з вадами зору, стаючи для них цікавою і привабливою», – розповідає Оксана Потимко.
За її словами, попередньо гідів спеціально готують до роботи з незрячими і слабозорими людьми.
«Їх навчають правильно обирати маршрути і їх тривалість, вербально описувати об’єкти, недосяжні для зору, і добирати слова для такого опису, розуміти психологію сприйняття сліпої людини і способи подання їй інформації про довкілля. Ця методика – аудіоскрипція, запроваджена у Львові у 2013 році. Її ініціатором і автором проекту «Туристичні маршрути для незрячих» є Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ», який навчає гідів мистецтву аудіодискрипції, розробляє нові туристичні маршрути для осіб з вадами зору, адаптовує відеоконтент (мультики, кінофільми, театральні вистави тощо), намагаючись розширити коло доступних об’єктів і послуг для осіб з важкими порушеннями зору», – додає Оксана Потимко.
Нагадаємо, соціально-культурний проект «Туристичні маршрути для незрячих» реалізовує Львівський обласний осередок ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» спільно з управлінням туризму Львівської міської ради.
Джерело: сайт ЛМР