Міністерство оборони України сьогодні нараховує майже 600 священиків-капеланів

капеланПро це заявив Руслан Коханчук, старший офіцер відділу роботи з громадськими і релігійними організаціями та шефських зв’язків департаменту соціальної і гуманітарної політики Міноборони України, в інтерв’ю для «Апострофа».  Пан Коханчук зазначив, що відповідно до квот, які прописані в наказі Міноборони №40 за 2015 рік, Збройним силам України потрібно 344 військових капелани. Але загалом, з початку війни, якщо враховувати священиків-капеланів, які проживали з військовими і виконували своє служіння,  зібрано дані про 591 капелана.

“Найбільше –  295 священиків, з Української Православної Церкви Київського Патріархату, 123 капелани з Української Греко-Католицької Церкви. З Української Православної Церкви  було всього 9 капеланів. Низка Церков мають священиків, які приїхали і поїхали, таких приблизно 30 священнослужителів. Дуже важко зрозуміти, скільки є священиків від протестантських Церков, бо вони інколи навіть приховують, до якої конфесії належать. Ми можемо давати рекомендації тільки священикам з тих Церков, які входять в Раду душпастирської опіки при Міністерстві оборони. Туди входять ті Церкви, вірні  яких служать у ЗСУ”, – зазначив офіцер.

Руслан Коханчук також розповів про різницю між священиками-капеланами і священиками-волонтерами. Перші приїжджають і живуть серед військових від трьох тижнів і більше. Другі приїжджають на фронт і перебувають там максимально 10-14 днів. Вони надають духовну опіку, але не служать постійно в одній і тій самій бригаді.

За матеріалами: сайту «Апостроф»