З ініціативи l’Alliance française de Lviv, до Львова прибуває відомий французький музикант Жан-Крістоф Фріш для того, щоб поділитися власним досвідом прочитання та відтворення музичних скарбів.
Сьогодні, 3 квітня о 18.00 год. у головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка (Драгоманова, 5) відбудеться конференція “Мандрівне бароко” та урок музики від Жана-Крістофа Фріша, метра барокової музики. Вхід на захід вільний.
Відвідувачі університетської книгозбірні та гості заходу матимуть нагоду не тільки насолодитись гармонією давніх музичних творів у виконанні Ж.-К.Фріша, але й ознайомитись із експозицією фотографій Ферранте Ферранті “Пінзель і барокова Європа”.
У рамках зустрічі з Жаном-Крістофом Фрішем у головному читальному залі Наукової бібліотеки відбудеться й обговорення-презентація його книги «Мандрівне бароко». Презентоване видання стало підсумком багаторічних науково-теоретичних пошуків відомого диригента і виконавця.
Книга написана у формі наукового есе легкою для читання мовою. Автор блискуче володіє не лише музичним інструментом, але й пером – окремі сюжети нагадують захопливу пригодницьку повість.
Цікаво, що «у деяких розділах “барокових мандрів” дослідника простежується і контекст української історії. Так розділ “Середній Схід або Бах в Константинополі” присвячений давній християнській столиці, а після завоювання турками – центру Османської імперії та нової музичної культури. Дослідник зображає тогочасну столицю імперії як надзвичайно космополітичне місто, де перетиналися різні культурні впливи, зокрема співіснували вірменські, єврейські, перські, арабські, болгарські та молдавські музиканти; грецькі композитори продовжували традиції православної музики. Так, поляк Войцех Бобовський (1610-1665), виходець з протестантської родини, львів’янин – один з двох відомих тогочасних музикантів-письменників, що намагався пристосувати протестантські псалми до турецьких уподобань, згодом був навернений в іслам і відомий як Алі Уфкі» – зазначає у рецензії на книгу директор Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка Василь Кметь.
Додамо, що засновник ансамблю “Le Baroque Nomade” (“Мандрівне бароко”), фахівець барокової флейти Ж.-К.Фріш він візьме участь у концерті, що відбудеться 7 квітня о 19.30 у Гарнізонному храмі свв. ап. Петра і Павла. Анонсуючи результати дослідження музиканта, l’Alliance française збере під склепінням давнього храму єзуїтів квартет найкращих місцевих талантів.
Цю мистецьку акцію присвячено вшануванню Моцарта у Галичині, адже саме у Львові жив і популяризував музичну спадщину батька його син Франц-Ксаверій.