«Моя хата не скраю»: майбутнім пастирям презентували «путівник» у роботі з переселенцями

У вівторок, 13 лютого 2024 року, у Львівській духовній семінарії святого апостола і євангелиста Іоана Богослова (на вул. Івана Федоровича, 11) відбулася презентація монографії професора Реноса Пападопуласа* «У чужому домі. Травма вимушеного переміщення: шлях до розуміння і одужання».

Про це повідомляє фейсбук-група навчального закладу.

«Проблема біженців боляче торкнулася українців, раніше ми про неї лише чули в інших країнах. Я звернув увагу наших студентів, що, коли ми читаємо про втечу Йосифа, Марії та Богонемовляти Ісуса до Єгипту, то не зауважуємо, що насправді вони були біженцями — вони були вимушені залишити свій дім і втікати, щоб зберегти життя. Так само в наш час багато українців були вимушені залишити все і податися хто куди, світ за очі. Інші люди їх прийняли, але ставлення до вимушених переселенців різне», — розповів у коментарі «Духовній величі Львова» протоієрей Петро Бойко, кандидат наук із богослів’я, доцент та інспектор духовної семінарії.

О. Петро Бойко представляє семінаристам книгу Реноса Пападопуласа «У чужому домі. Травма вимушеного переміщення: шлях до розуміння і одужання»

За словами священника, «праця професора Реноса Попадопулоса – це певного роду путівник для психологів, пастирів, тому що на багатьох парафіях приймали біженців». «Вона структурує наше сприйняття цього явища, як правильно ставитися до них, щоб ця біда не пройшла повз нас, а ми могли зрозуміти, що це таке», — заначив він.

О. Петро Бойко наголосив, що позиція «моя хата скраю» — не християнська, тому майбутні пастирі Церкви повинні розуміти проблему вимушених переселенців та біженців спочатку в теорії, а потім уміти втілити отримані знання на практиці.

В анотації до видання зазначається, що «ця книга — чудовий результат десятиліть теоретичної  та клінічної роботи з вимушеного переселення та біженства». «Попадопулос ґрунтовно розширює лексикон, пов’язаний із цими проблемами, а його імперативний багаторівневий підхід дає інноваційні рекомендації всім експертам у цій галузі», — написав Андреас Меркер, доктор медичних наук, професор психології Цюрихського університету, Швейцарія.

Студенти Львівської духовної семінарії святого апостола і євангелиста Іоана Богослова під час презентації книги

Отримати книгу студенти та викладачі семінарії змогли завдяки БФ «Міжнародна Православна Благодійна Організація (ІОСС-Україна)».

*Ренос Попадопулос, PhD — професор кафедри психосоціальних і психоаналітичних досліджень, директор Центру досліджень травми, притулку та біженців в Ессекському університеті, Велика Британія. Клінічний психолог, сімейний психотерапевт і психоаналітик. Як консультант численних організацій, співпрацює з вимушено переміщеними особами та людьми, що пережили політичне насильство й екстремальні ситуації.

Фото: Львівська духовна семінарія святого апостола і євангелиста Іоана Богослова

Також читайте: О. Петро Бойко: Навчатися і служити в православному серці Львова надихає

Троє львівських семінаристів розповіли про те, чому вирішили стати священниками

«Як спілкуватися з психами»: Що читають львівські священники?