Михайло Перун: “Ініціативи Митрополита Андрея діють і сьогодні, творячи добро для людей”. ВІДЕО

Сьогодні на базі “Центру Шептицького” відбулася онлайн-лекція Михайла Перуна “Андрей Шептицький: актуальне” у рамках “Бієнале Шептицький”. Під час лекції,  керівник Фундації “Андрей”, доцент кафедри богослів’я УКУ,доктор наук соціальних комунікацій, дослідник постаті Митрополита Андрея розповів про ініціативи Митрополита Андрея, які актуальні  й сьогодні. Зокрема про “Народну лічницю”, а нині Шпиталь Шептицького, Пластовий рух, греко-католицьку богословську академію (сьогодні переросла в УКУ), а також створення Національного Музею. Пропонуємо до Вашої уваги, кілька яскравих тез лекції.

Старі церковні речі переважно спалювали, але Митрополит Андрей почав рятувати старовинні українські ікони і так… народився майбутній Національний Музей імені Андрея Шептицького.

Саме завдяки старанням праведного Митрополита Андрея сьогодні  у Національному музеї збережена унікальна колекція українських ікон, починаючи від 14 століття. Митрополит ставився до ікони не лише як до сакрального об’єкту, але як до твору мистецтва.

Картини Софії Фредро-Шептицької були на виставках з імпресіоністами.

Маловідомим є факт, що і сам Митрополит Андрей малював.

Не маючи держави, українці не могли створити свій навчальний заклад, це завдання взяв на себе Митрополит Андрей

Вже свого часу, Митрополит Андрей мав плани, щоб греко-католицька богословська академія переросла в університет,але на той момент, історичні обставини стали на заваді. Цю спрву продовжив Патріарх Йосип Сліпий.

Митрополит Андрей фінансово підтримував діяльність “ПЛАСТУ” і подарував організації свою землю у Підлютому, сьогодні молодіжному руху повернена лише частина цих територій.

“Народна лічниця” стала справжньою медичною революцією на Галичині, адже у лічниці надавали допомогу усім, хто цього потребував.

Головною ідеєю було надання допомоги потребуючим на тих засадах, що лікарі просто виділяли вільний час для служіння тим,кому це було особливо необхідно.

Фото прес-служби УГКЦ