Митрополит Ігор: Молитва, піст і милостиня в ім’я Господнє допомагають вистояти нашому війську

«Піст й молитва допоможуть нам тоді, коли ми відкинемо практику гріха, практику неправди, осудження ближніх та усяке беззаконня», – радить вірним у часі Великого Посту Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор. 

У слові на Великий піст, яке публікує Львівська Архиєпархія УГКЦ, Митрополит Ігор підкреслює: другий рік війни приносить нам і другий Великий піст у воєнному часі. «Дуже непросто пам’ятати, що такі добрі діла, як молитва, піст і милостиня, які чинимо в ім’я Господнє, також допомагають вистояти нашому війську та витісняти загарбників з нашої землі», – зауважує Архиєрей, пригадуючи про велику жертву, яку складають українці, що стали на боротьбу із агресором, аби захистити Батьківщину. 

«Як духовній особі, мені годиться пригадати про добрі діла, які маємо чинити в ім’я Боже й просити Господа, щоб він завершив війну. Сам Ісус Христос вказував, щоб напоказ не постити чи молитися, лише чинити це в тайні нашому Богові. Ісус Христос постив у пустині сорок днів та ночей, не їв нічого ― постив та молився, й переміг ворога демона. І скромний піст, молитва та милостиня теж прискорюють перемогу нашого війська. Поставмо перед собою завдання молитися в два рази більше, як звичайно, а їжу споживати в два рази менше», – заохочує владика Ігор. 

Цитуючи Йоана Золотоустого: «Пропонується душевна трапеза ― слово Боже. Тіло постом освячується; душа, якщо її не кормити, гине. Хай же тіло постить постом стриманості від гріхів, а душа насичується божественним навчанням», Архиєпископ пригадує біблійні випадки, коли піст став джерелом сили. Серед них промовиста історія Юдити, що саме постом і молитвою приготувала себе на подвиг – відтяла голову Олофернові, воєначальникові царя Навуходоносора, що завойовував Ізраїль. Цим було переможено ціле могутнє військо. 

«Стараймося у великому смиренні та покаянні звершувати цей святий піст, обмеживши себе у їжі та в багато-мовленні, примножуймо кожного дня моління й добрі діла! Взиваймо до Господа щирим покаянням за свої та ближніх беззаконня! Хай добрий Господь благословить нам у світлі віри звершувати час посту», – наголошує Митрополит Львівський.