Митрополити Димитрій і Макарій взяли участь у Синоді, присвяченому ситуації з коронавірусом

Сьогодні, 17 березня 2020 року, у Києві скликали Священний Синод ПЦУ, який відбувся під головуванням Блаженнійшого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України ПЦУ,

Ключовою темою була ситуація з коронавірусом. Участь у засіданні Синоду взяли Митрополит Львівський ПЦУ Макарій та Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій.

УХВАЛИЛИ:

1. У зв’язку із запровадженням в Україні карантинних заходів через загрозу поширення коронавірусу та захворювання COVID-19 Православна Церква України закликає з уважністю та розумінням поставитися до рекомендацій, рішень та заходів з боку держави та органів місцевого самоврядування, органів охорони здоров‘я.

Для дієвого збереження від небезпеки важливо мати достовірну інформацію про коронавірус та шляхи його поширення, і, відповідно, щодо ефективних засобів профілактики, дій у разі виявлення ознак хвороби. Заохочуємо до вивчення, поширення та практичного застосування такої інформації.

У ставленні до ситуації, що виникла у зв’язку з пандемією, належить уникати двох крайнощів – як ігнорування реальної небезпеки, так і впадання у паніку.

Виконуючи рекомендації спеціалістів у разі виявлення ознак хвороби або наявності обґрунтованої підстави вважати себе належними до групи ризику (перебування у приміщенні чи в контакті з особою, яка має ознаки хвороби, недавнє перебування у місцях, де хвороба значно поширилася) слід залишатися вдома, обмежити спілкування, щоби не наражати на небезпеку оточуючих, звернутися до лікарів та виконувати їхні вказівки.

Заохочуємо з підвищеною увагою ставитися до особистої гігієни, використовувати ефективні засоби дезінфекції.

Разом з тим, Церква закликає суспільство і державу, органи місцевого самоврядування з розумінням поставитися до того, що як спільнота вірних Церква разом з народом розділяє тягарі нинішньої біди, приймає необхідні запроваджувані обмеження, але не може і не має права цілковито припинити свою діяльність.

Характер та обставини розвитку пандемії, відсутність доказових схем лікування, окрім симптоматичного та підтримуючого, у сподіванні на те, що внутрішні сили організму самі справляться з хворобою та вироблять до неї імунітет, прогнози та застереження спеціалістів – все це для кожного віруючого з очевидністю підтверджує необхідність просити Божої допомоги та захисту.

2. Закликати єпископат, духовенство і паству прийняти викликані поширенням хвороби зміни та обмеження як аскетичний подвиг стриманості, сутність якого співпадає із метою та практикою посту, пам’ятаючи слова Спасителя: «Коли молишся, увійди до кімнати твоєї і, зачинивши двері твої, помолись Отцю твоєму, Який у таїні, і Отець твій, який бачить таємне, воздасть тобі явно» (Мф. 6:6).

Закликати всіх православних християн України до посилених особистих щоденних молитов до Бога, Його Пречистої Матері та святих угодників з проханням про Господню милість до людства, прощення гріхів, припинення пошесті згубної, за уздоровлення хворих та допомогу тим, хто піклується про них. Тепла особиста молитва, а також подання прикладу виконання застережень, обмежень і громадських зобов’язань, вияв милосердя і турботи про ближніх є дієвим внеском кожного віруючого у попередження та подолання наслідків поширення згубного захворювання.

3. Затвердити Практичні настанови для єпископату, духовенства і вірних Православної Церкви України у зв’язку з оголошеною пандемією особливо небезпечної коронавірусної хвороби (COVID-19).

4. Затвердити загальний текст молитви у час згубної пошесті, благословивши також вживати інші, передбачені церковною традицією молитви.

5. Єпархіальним архієреям Православної Церкви України доручити вживати належні заходи реагування, пов’язані з особливостями ситуації у межах єпархії. Проведення будь-яких парафіяльних заходів, в тому числі зборів, має бути відкладено на час після завершення карантинних заходів.

6. Враховуючи швидку зміну ситуації, запровадження нових заходів обмеження на місцевому, державному та глобальному рівні, встановити можливість ухвалення Священним Синодом наступних рішень шляхом дистанційного спілкування (телеконференції).

Джерело: офіційний сайт ПЦУ