На факультеті журналістики встановили і освятили меморіальну таблицю на честь Героя України Тараса Матвіїва (ФОТО)

Сьогодні, 6 грудня 2021 року, на факультеті журналістики ЛНУ ім. Івана Франка (вул. Генерала Чупринки, 49), відбулося відкриття меморіальної  інформаційної таблиці на честь Героя України Тараса Матвіїва. Дуже символічно, що ця подія відбулася саме сьогодні, адже  6 грудня Україна відзначає 30 річницю Збройних Сил України.

Захід розпочався із слів батьків Героя – Тараса та Валентини, які розповіли про плани та мрії свого сина, які вони намагатимуться реалізувати.

Далі відбулося освячення меморіальної таблиці, яке здійснив військовий капелан отець Михайло Греділь.

«Тарас Матвіїв був світлою і ясною людиною. Він був людиною доброю і щирою. Він був представником тієї інтелігенції, яка повинна була розбудовувати і формувати українську державу. На жаль, такого цвіту української нації на полі брані полягло дуже багато. Але так сталося, що ми з вами, тут присутні, застали цю війну, коли ворог знову суне на нашу територію для того, щоби заграбастати нашу землю, щоби поневолити наш український народ. Особисто я пишаюся тим, що мені доводиться жити в один час з цими могутніми велетнями України, з тими могутніми воїнами і незламними людьми, які стоять на обороні нашої української землі. Дай Боже тим, хто зараз боронить нашу країну, повернутися здоровими додому», – наголосив отець Михайло Греділь.

До події також долучилися представники Львівської міської ради.

«Я не був особисто знайомий з Тарасом, хоча ми кілька разів зустрічалися. Але, насправді, я з ним познайомився цього року, коли переглядав фільм, на презентації якого я був присутній. Цей фільм є дуже сильним. Попри емоції, які є в нашому житті, залишається сильний спогад. Менше місяця тому Львів презентував себе в Брюсселі на право бути молодіжною столицею Європи. Ми говорили про молодих людей, які роблять наше місто. Серед них  була згадана постать Тараса Матвіїва. Я мав велику честь розповісти про нього. Я сьогодні гордий, бо так, як і Тарас, є випускником Львівського національного університету імені Івана Франка. Це честь бути співмешканцем цього ж міста, яке прагнув удосконалити Тарас», – зазначив заступник міського голови з економічного розвитку Андрій Москаленко.

У відкритті меморіальної таблиці взяв участь ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник, який у своєму слові відзначив величезний вклад Тараса Матвіїва в наближенні України до такої омріяної перемоги.

«Маю велику гордість з того, що Україна є і Україна буде. Університет є і університет буде, оскільки тут працюють і навчаються люди, які сьогодні творять Україну. Виявляється, що мало проголосити Незалежність України, за неї потрібно боротися. Університет – це те середовище, де формується молода людина. Ми з гордістю згадуємо Богдана Сольчаника, Ігоря Костенка, Дмитра Чернявського, які були студентами університету і Героями Небесної Сотні. Згадуємо також Володимира Труша – викладача університету, який загинув на Сході України. Сьогодні – вшановуємо пам’ять Тараса Матвіїва», – підкреслив ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник.

На заході були присутні викладачі і працівники факультету журналістики. Зокрема своїми спогадами про Тараса Матвіїва поділився декан факультету журналістики Іван Крупський.

«Коли Тарас вступав на факультет журналістики, у нього був великий творчий доробок. Він не полишав своєї літературної діяльності і після навчання. Коли він закінчив університет, його ім’я було відоме серед журналістського колективу. Не випадково його запросили працювати до Києва. Він завжди мав свою думку, хоча поважав авторитет інших. Тарас ніколи не мав спокою. Коли розпочався Майдан, він був одним із перших активістів. Коли розпочалася війна – одним із перших добровольців», – зазначив декан Іван Крупський.

У відкритті взяли участь і студенти факультету журналістики, зокрема  магістрантка факультету журналістики Наталія Бельзецька.

«Життя Тараса Матвіїва для мене є прикладом та взірцем. Він навчався на тому ж факультеті, що і я, ходив тими ж стежками, якими щоденно ходжу я, і був не набагато старшим за мене, але йому вдалося зробити так багато. Вогонь, який горів у його очах, добрі справи, які він залишив після себе, мають і надалі надихати та мотивувати нас на гідні вчинки заради кращого майбутнього України», – розповідає магістрантка факультету журналістики Наталія Бельзецька.

Потрібно зазначити, що Первинна профспілкова організація студентів ЛНУ ім. Івана Франка запровадила премію ім. Тараса Матвіїва. Цьогорічним першим лауреатом цієї премії є магістрантка факультету журналістики Яна Шекеряк.

«Ми не один раз піднімаємо тему: “чи може мати журналіст громадянську позицію”.  Особливо працюючи під час війни у своїй державі. Приклад Тараса ще раз підтверджує тезу, яку ми утверджуємо на факультеті:  не просто може, а повинен. Це не означає, що ми усі воюватимемо із зброєю у руках. Це означає, що ми не маємо права забувати у який час ми живемо і яке суспільство повинні відстоювати. І якщо заради гідності і правди треба буде поступитися грошима, статусом чи посадою, то пам’ятаємо, що заради цих цінностей люди, як Тарас, гинули  і продовжують жертвувати своїм життя. Тому пам’ятаймо своїх Героїв», – наголосила Яна Шекеряк.

Нагадаємо, що Тарас Матвіїв («Сармат») – лейтенант (посмертно), командир взводу у 24 окремій механізованій бригаді. Народився 18 лютого 1989 р. на Волині, але з дитинства мешкав у м. Жидачів Львівської області. Батько – майор поліції, зараз на пенсії, мама – вчитель-філолог. Спершу в його життя прийшла журналістика, далі Майдан, а з початком війни хлопець вирушив на фронт у складі окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ». Згодом Тарас вступив на курси лідерства НАСВ, після завершення яких служив на Сході.

…Не виправдовуйте свою черствість буднями. Не виправдовуйте — пристосуванством нервової системи. Будьте гідними ранкового сонця… (Тарас Матвіїв).

Підготували Юліана Лавриш, Андрій Мандрика

Світлини – Ярослав Табінський, Мар’ян Павлик, Наталя Бельзецька