«Наше завдання – підтримувати захисників та проявляти свою любов», – військовий капелан о. Ростислав Височан до львівських студентів

 7Z4iWEcyFJQ«Коли почуєте про війни та розрухи, не лякайтеся, бо треба, щоб це сталося спершу» (Лк. 21:9)

У четвер, 19 листопада, у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася зустріч на тему «Служіння військових капеланів в обставинах протистояння», під час якої студенти мали можливість поспілкуватися з о. Ростиславом Височаном –  військовим капеланом та головою комісії у справах душпастирства силових структур у Стрийській єпархії УГКЦ.

Загалом на зустрічі отець Ростислав розповідав про вчення Церкви про війну та мир, історію і традицію «справедливої війни»* та ділився своїми враженнями й досвідом, адже неодноразово був у зоні АТО: «Відомий письменник Еріх Марія Ремарк у своєму творі «На Західному фронті без змін» писав, що на передовій люди перетворюються в тварин. Тому наша місія як капеланів – це повернути тварин в людей, щоб люди залишалися людьми. Бо страх перед смертю – руйнує всю людськість», – зазначає священик.

8PQU4-LpmXEДушпастир також наголошує, що військові капелани – це добровольці, можна сказати, волонтери, які утримуються Церквою. Тобто коли священик, наприклад, вирішує їхати на Схід України, то ним опікується і забезпечує всім необхідним церква, в якій він служить.

За словами капелана, на фронті моляться всі, але кожен по-своєму. Хоча бійці були там різні: грішні, смішні або ж занадто розумні… Але важливо те, що кожен, хто звідти приїжджає – стає іншим. Тож наше завдання – це дякувати захисникам, підтримувати їх у всьому та проявляти свою любов.

 «Часом бували ситуації, коли не знаєш хто кого вчить. Завдяки їм (хлопцям-воїнам, – ред.) я ще раз переглянув заповідь «люби свого ближнього…» та навчився цінувати людину як таку. Зрозумів, що таке патріотизм, отримав урок любові та побачив подвиги людей, які вони робили щоденно», –  зазначає отець Ростислав Височан.

___________

 *Поняття «справедлива війна» вперше згадує відомий давньогрецький філософ Арістотель, де він наводить п’ять причин, щоб розпочати війну. І найперша з них – самозахист.