О. Павло Дроздяк: “Ми інфіковані вірусом ненависті. Головне завдання – його здолати”

Завжди коли були віруси, різні інфекції, люди гуртувалися, щоб їх подолати. Це була відповідальність, це було служіння. Тепер непотрібно нам іншого апокаліпсису. Апокаліпсис вже є! Подивіться, як ставляться люди, співгромадяни до інформації, коли хтось захворів на коронавірус. Як це є небезпечно, коли ми самі себе можемо знищити, самі себе можемо перетворити на того, хто інфікований злом і ненавистю. Я вчора прочитав стрічку новин про те скільки загинуло людей. Двоє зарізали, ДТП було. Скільки людей гине за один день! Не від вірусу! Не від вірусу гине!  Але від злоби, ненависті, байдужості, того, що я можу дозволити собі все , що я хочу, від гріха. За 1 день гине надзвичайно більше,аніж від вірусу, на який ми так чекаємо “з нетерпінням”, щоб із ним  боротися. Ми не сховаємося від вірусу нікуди. Тому що, я про це говорив, і буду говорити. Цей вірус вже є всередині нас. Це є вірус ненависті. Тому нашим завданням є працювати над тим, щоби його викорінити із власного буття. Саме тому, я звернувся до міського голови, щоб ми могли зібрати позачергову Раду Церков Львова і могли поговорити з представниками Церков про те, як би священики мали інформувати вірян про засоби особистої гігієни, щоб зменшити поширення будь-якої інфекції.

Сьогодні, о 9:30 відбулася нарада, на якій були представники усіх християнських конфесій, де домовилися про різні заходи, щодо інформування вірних. Бо Ви знаєте, що у країнах, де вже поширився вірус була заборона звершувати Меси. І за невиконання цієї заборони накладається великий штраф. Коли ми говоримо про Львів і Львівщину, які є релігійними за своєю духовністю, за своїм характером, для нас є надзвичайно велика проблема. Бо ми знаємо, що наші вірні відвідують храми. І щоб вони могли справді безпечно відвідувати храми, ми пропонуємо цілий ряд засобів безпеки різного роду, дизенфектори, щоби вірні могли справді почувати себе комфортно і не боятися.

 Тому, цього вівторка, наступного тижня, зокрема коли ми говоримо про Львівську Архиєпархію УГКЦ, відбудеться зустріч начальника управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимира Зуба зі всіма священиками Архиєпархії.  Тому що ми знаємо, що найкращим рупором, який може промовити є Церква, Зокрема коли говоримо про Львів. Хочемо, щоб під час цієї зустрічі, священики отримали вичерпну інформацію, як вони мають себе поводити. І будемо інформувати вірних про ті всі заходи, які Церква робить, щоб забезпечити від поширення цього вірусу, або будь-якого вірусу, який може на нас чекати. Дякую міському голові, дякую усім представникам Церков, які сьогодні зібралися на цю ранкову нараду. Будемо працювати, інформувати своїх вірних, але важливо, щоб ми пам’ятали, що зараз перебуваємо у часі Великого і Святого посту. Часу, коли маємо трошки стишитися. Папа Франциск закликає на час посту знизити час використання соціальних мереж. Тому що соцмережі, на жаль, крадуть нас від нас самих. Тому обмеження соцмереж дають нам більше свободи.Іноді думаємо про те, що коли не перебуваємо у соцмережах, то тоді буду спасенним. Думаю, якщо я не зайду сьогодні у якусь із соціальних мереж, то не буду мати інформації  і мені прийде кінець. Ні! У часі посту можемо навчитися правильно ставитися до соцмереж. Тому що ми як священики знаємо як багато людей зараз страждають від того інформаційного штурму, який переживають. Це різні захворювання, від нервових до серцевих. Люди різного віку дуже хвилюються через інформацію.Тому час посту добра нагода застановитися, очиститися.Пригадую, у мене вдома була традиція, коли на час Великого посту бабуся накривала телевізор вишитим рушником і казала, що ми його ввімкнемо лише на Великдень.

Ми вже у ХХІ столітті, але дуже важливо, щоб ми мали  відчуття милосердя.  Тому я дуже прошу Вас, щоб цей день був у Вашому житті днем великого милосердя і співчуття до інших людей.

Пригадую, що час Великого посту – це час примиритися із собою. Пам’ятаймо про Тайну Сповіді, про важливість примирення і покаяння.