о. Ростислав Будзан: «Маючи чисту душу, приймаючи Господа Бога до свого серця, ми наближаємо Царство Боже»

Возлюблені у Христі браття і сестри! У сьогоднішньому Євангелії Ісус Христос говорить про Царство Боже. Що таке Царство Боже? Дуже часто Царство Боже ми уявляємо там, десь у небі. Звичайно, що кожен із нас покликаний осягнути Царство Небесне, перебуваючи у єдності з Богом. У сьогоднішньому євангельському уривку Ісус Христос каже: «Бо Царство Боже є між вами» (Лк.17,21). Царство Боже – це те, як ми ставимося до Господа Бога, як ми ставимося до своїх ближніх, які зустрічаються на нашій життєвій дорозі.

А передсмак цього Царства Небесного, проблиск якого ми можемо собі уявити, є у Божому храмі. Бо, власне, Божественна Літургія починається словами: «Благословенне Царство Отця, і Сина, і Святого Духа». І передсмак цього Царство Божого є не тільки на Божественній Літургії, але і у інших Богослужіннях.

Візьмемо обряд кадіння. Він символізує те, що наша молитва має підноситися до Бога так високо, як кадильний дим. Запах ладану символізує інший вимір, символізує іншу атмосферу, у якій ми перебуваємо у Царстві Божому. Звичайно, що уповні Боже Царство починається для кожного з нас тоді, коли Господь покличе нас до вічності. Але ми мусимо бути готовими до цієї вічності. Адже ми не знаємо коли, і в який спосіб Господь покличе нас до неї.

Ми, як християни, повинні бути реалістами і жити сьогоднішнім днем. Ми повинні вчитися на помилках свого минулого для того, щоб більше їх не повторювати. Нашим майбутнім є наша вічність – Царство Небесне. А ми повинні жити сьогоднішнім днем, беручи участь у Божественній Літургії. А брати участь у Божественній Літургії вповні – це причащатися Тіла і Крові Господніх. Маючи чисту душу, приймаючи Господа Бога до свого серця, ми наближаємо Царство Боже.

о. Ростислав Будзан, парафіяльний вікарій Архикатедрального Собору св. Юрія