Фам Трі – римо-католицький священник в’єтнамського походження, який мешкає у Флориді (США). Свого часу Фам Трі та його родина втікали від війни у В’єтнамі, тому тема війни і тих, хто від неї потерпає, для нього важлива та чутлива.
«Так, проказа існує в тих країнах, які особливо бідні»
«Мені тоді було сім років, але я так чітко усе пам’ятаю, наче це було кілька днів тому. Біженцям із В’єтнаму у США, повірте, було дуже непросто. Та ми впорались, я закінчив коледж, прийняв рішення стати священником: я відчув, що це моя місія – бути духівником», – говорить о. Фам Трі
Уже багато років поспіль священник у свою відпустку їздить у найбідніші країни, щоб допомагати тим, хто цього потребує.
«Моя місія – допомагати, так відчуваю серцем. Багато років поспіль я приїжджав на батьківщину, у В’єтнам, та допомагав тим, у кого проказа. Так, проказа існує в тих країнах, які особливо бідні та вразливі, і це дуже сумно. Кошти, якими я допомагаю тим, хто потребує, заощадив зі зарплатні. Я не оголошую зборів серед парафіян. Вважаю це своїм вкладом у спокій та мир на Землі».
Про себе отець Фам Трі розповідає мало, більше говорить про тих, хто є у потребі.
«Коли я бачу людей, які у скруті, коли чую їхні історії та потреби, розумію, що найважливіші – це вони, люди, які мають силу боротись із випробуваннями. Не кожному це під силу. Люди, які у скруті – герої. Вони – найважливіше на цій Землі», – каже добродій.
Читайте також: Василь Черевко: «Правдива побожність… це дбати про вдів та сиріт»
«Папа був зворушеним»
Коли розпочалось повномасштабне вторгнення в Україну, отець Фам Трі вирішив приїхати у Львів. Минулого року він відвідав кілька закладів громади міста та підтримав їх коштами. На одному із благодійних мистецьких заходів діти, про яких дбає команда управління «Служба у справах дітей», подарували священнику прапор із відбитками своїх долонь. Отець цей дарунок передав особисто Папі Франциску.
«Передаючи цей прапор, я розповідав Папі про ті емоції й ті дитячі мрії, в яких звучало єдине – мирне небо! Папа був зворушеним. Ми обоє були дуже зворушеними».
«Це неймовірно сильні люди»
Днями отець Фам Трі приїжджав у Львів разом із друзями. Вони відвідали та фінансово підтримали жінок із Центру матері та дитини «Незламні матусі», зокрема сім’ю, в якій бабуся виховує п’ятьох онуків, батько яких загинув на війні. Отримала підтримку ще одна родина, в якій бабуся виховує трьох дітей-сиріт, а її домівка зруйнована через ракетний удар. Також священник профінансував автоперевезення на відпочинок до Хорватії дітей та їхніх мам із прифронтових міст, це він зробив на прохання Львівської 125-ї бригади територіальної оборони.
«Мені так хотілось кожну з них обіймати багато-багато разів. Це неймовірно сильні люди. Так, на їхню долю випали великі випробування, але наше завдання – допомогти, підтримати, втерти їхні сльози. Дякую команді управління “Служба у справах дітей” за те, що познайомили мене із цими людьми, дякую їм за їхню участь в житті цих людей. Видно як вони про них дбають та піклуються. Я спокійний. Вони в надійних руках», – говорить добродій.
Читайте також: «Робити добро тим, хто в потребі – найвищий показник віри для мене»
«Це так щиро, наче він найближча людина для них»
Отець Фам Трі планує приїжджати в Україну, допоки буде війна і буде така потреба.
«Я так хочу, щоб у вас був мир, молюся про мирне небо над Україною. Хвилююсь про кожного та кожну, особливо про дітей та стареньких, бо ж вони найбільше вразливі. Я багато розповідаю своїм прихожанам про війну у вашій країні. Ми разом молимось за вас. Українці – неймовірні люди, вони об’єднані та сильні. Люблю вас та обіймаю», – говорить наостанок отець Фам Трі.
У «Службі у справах дітей» Львівської міської ради задоволені співпрацею ізі священником.
«За цих два роки отець Фам Трі та його друзі стали для нас дуже близькими. Щоразу дивлячись, як отець спілкується із нашими родинами та дітьми, як намагається підтримати та допомогти, зворушені, адже це так щиро, наче він – найближча людина для них. Добре, що є такі люди в великими серцем», – каже керівник управління «Служба у справах дітей» Володимир Фридрак.
Читайте також: Василь Писарчук: «Багато хлопців запитує, чому Господь допускає війну