Отець Ігор Бурмило: “Празник Успіння – це ще один доказ Божої ласки до людей”

Настоятель Ставропігійної церкви Успіння Пресвятої Богородиці у Львові о. Ігор Бурмило про актуальність свята Успіння, особливу радість цього празника і про те, чому Цариця Небесна завжди поруч. 

3

  


Чому цей день радісний? Ми маємо від Господа Одкровення, що прийде час і ми всі воскреснемо тілами і тоді осягнемо Небесні обителі для вічного життя, де буде благодатне життя з Господом. Але якщо говорити про Воскресіння Ісуса Христа – Сина Божого і людське воскресіння… Тут є певна натяжка. Адже всі ми є грішні і претендувати аж на таке… Тому взяття Богородиці тілом на небо, не смерть, а Успіння у якому вона подолала цей шлях до Царства Небесного – це ще один доказ Божої ласки до людей. Це свідчення того, що буде Воскресіння. І тому Церква постановила відзначати це як свято. І цей празник завершує Церковний рік. І до цього величного празника ми готувалися двотижневим Успенським постом, який прирівнюється до Великого посту.

  Це свято особливо актуальне для сучасних християн. Велика подяка Божій Матері, що вона не покинула світ своєю любов’ю. Адже відбувається багато зцілень, див.  Вона діяльно, дієво присутня у нашому житті. Бо у багатьох людей помирають матері. І як би ми маму не любили вже не буде цього контакту і тепла, коли мамина рука тебе гладила. Ми можемо тільки пам’ятати. Тоді як Богородиця постійно присутня у нашому житті. І ми їй цим святом дякуємо.

    Сучасна людина все ґрунтовніше досліджує фізичні закони. Але поняття смерть, безсмертя душі, Воскресіння – донині не розгадані. Ми можемо лише вірити у Воскресіння. І це свято дає нам поштовх до зміцнення віри.

      Що таке Успіння? Чи це перехід, чи Вона на небо зійшла тілом – це для нас незрозуміло. І тому Церква обрала слово Успіння. Бо людськими словами важко описати таїнственність цієї події. І звичайно пошанування Божої Матері було завжди.

     Що можуть сучасні жінки навчитися у Богородиці? В оце бажання бути рівними треба трохи вкласти поняття “служити суспільству”. Зокрема служити родині. Не намагатися змінити патріархат на матріархат. Треба також брати приклад з мироносиць. Служити і досягати свого.