Панорама Львова з місця куди не водять туристів

panorama11Однією з найстаріших споруд історичного центру Львова є, без сумніву, Успенська церква Української Автокевальної Православної Церкви і її унікальна дзвіниця. Споруджена на кошти львівського купця грецького походження Костянтина Корнякта, в народі вежа давно вже отримала назву Вежа Корнякта.

Піднятися на оглядовий майданчик цієї середньовічної львівської будівлі мріє мабуть кожен львів’янин, вже не кажучи про гостей нашого міста. Але здійснити цю мрію вдалося далеко не кожному.  Сьогодні ви дізнаєтеся, чому так складно потрапити на Вежу Корнякта та чому туди не водять туристів.

В рамках співпраці із сайтом “Фотографії старого Львова”  ми розпочали знімати серію відеоматеріалів про Успенську церкву і Вежу Корнякта.  А для початку розповімо не про історію цього розкішного архітектурного ансамблю, а про те, що можна побачити з вежі.

Переглядайте також серію відеоматеріалів присвячених Свято-Покровському кафедральному собору

Так званий “оглядовий майданчик” Вежі Корнякта знаходиться приблизно на висоті 50 метрів від землі. На перший погляд не особливо високо, але, для порівняння – це висота приблизно 15-16 поверху сучасної багатоповерхівки. Піднятися на цю висоту можна конструкціями, які є чимось середнім між пологою драбиною та дуже стрімкими сходами. Поручень подекуди немає і багатовікові дошки під ногами прогинаються часом аж занадто сильно.

korniaktus1
Сходи на Вежу Корнякта

Але це далеко не всі випробування, які чекають на сміливця, котрий захоче помилуватися панорамою старого Львова. Наступним випробуванням на шляху до мети є двері-вікно, розташовані на рівні підлоги, розміром приблизно сімдесят на сімдесят сантиметрів, в які потрібно протиснутися і тоді, нарешті,  оглядовий майданчик Вежі Корнякта.

korniaktus2
Двері-вікно котрі ведуть на оглядовий майданчик Вежі Корнякта

Коли ми тільки збиралися підніматися на Вежу Корнякта, отець Ігор попередив нас, що краще це робити в сонячну погоду і не після дощу, щоб не було слизько. Тоді ця порада прозвучала дивно, але, опинившись на оглядовому майданчику, починаєш розуміти всі її тонкощі.

Справа в тому, що оглядовий майданчик насправді є частиною даху який покритий бляхою. І, як справжній дах, він лежить під кутом до вежі.  Огорожа майданчика кріпиться на чотирьох металевих прутах по кутах вежі і тримається, на перший погляд, не особливо надійно.

panorama
Оглядовий майданчик

Але, якщо ви не боїтеся висоти і подолали всі попередні перепони не для того, щоб поглянувши вниз, миттю втекти назад, перед вами відкриється розкішна панорама центральної частини Львова. Десь поряд буде височіти вежа міської ратуші, а  купол Домініканського собору буде майже у вас під ногами.

panorama1panorama12І якщо погода вам сприятиме, ви побачите як на долоні телевізійну вежу, церкву свщм. Климентія Шептицького, церкву св. Михаїла та багато інших будівель Львова.

Текст та фото: Роман Метельський