Парафія св. Івана Павла ІІ латинського обряду запрошує на Літургії Пасхального Тридення

Літургія. Парафія св. Йоана ПавлаРимо-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ у Львові запрошує на Пасхальні Літургії за латинським календарем і обрядом, які відбудуться у каплиці філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету у Львові (вул. Хуторівка, 35а).

Центральними службами усього року є ті, що відбуваються у пасхальні дні.  Літургії, що служать від четверга до неділі (літургії Страсного тижня), у латинський традиції звуться Святим Пасхальним Триденням.

«Пасхальне Тридення – це історія страстей і воскресіння Христа, виражена в літургійних знаках. Початок – літургія Великого Четверга, вона відбувається увечері так, як пасхальна вечеря Ісуса з апостолами. Це спомин установлення Таїнств Євхаристії та Священства. Читається Євангеліє, котре розповідає, як Ісус вмивав учням ноги, і цей жест повторюється: священик знімає орнат (фелон) і омиває дванадцятьом (або більше) учасникам богослужіння ступні правої ноги. Папа Франциск чинить це для в’язнів, бездомних, хворих чи емігрантів. Жест виражає заповідь «любіть один одного» – зазначає настоятель парафії Святого Папи Івана Павла ІІ о. Григорій Драус.

Так як п’ятниця є робочим днем, Літургія Господніх страстей відправляється увечері (традиційно повинна відбуватися о годині п’ятнадцятій, тобто в час, коли помер Христос). Це єдиний в році день без Євхаристії, щоб вказати на першу жертву – смерть на хресті.

«Субота є часом тиші гробу. Тому вдень не відправляється Служба, окрім утрені (з читаннями про сходження Христа у ад).

Вночі з суботи на неділю відбувається «Чування усіх чувань, урочистість усіх свят», Пасхальна Віґілія (чування). Це очікування на Воскресіння Христа. Літургія починається від запалення великої свічки (званої пасхалом): всі  запалюють свої свічки від великого пасхалу і зі співом «Світло Христа» входять до храму.

Опісля – дев’ять біблійних читань та освячення великодніх страв, котре символізує старозавітню і новозавітню Пасху: м’ясо агнця (Агнець-Христос), яйце-воскресіння, є і хліб, і випічка – паска, як живий, воскреслий Христос. Всьому світові оголошується Воскресіння хресним ходом»,–  розповідає о. Григорій Драус.

Розпорядок Богослужінь Пасхального Тридення:

Четвер (24.03): Літургія Вечері Господньої – пам’ятка установлення таїнств Євхаристії і священства. Початок о 18.30 год. (раніше можливість сповіді).

П’ятниця (25.03): Літургія Страсної П’ятниці – шанування Хреста зі співами канонів Тезе. Початок о 18.30 год.(сповідь від 18.00).

Субота (26.03): Пасхальна Літургія о 18.30 год. (з посвяченням великодніх страв). О 20.30 розпочнеться літургія пасхальна англійською мовою, за участю (і співами) африканських студентів.

Неділя (27.03): Служба Воскресіння Господнього о 12.00 год. Процесія (хресний хід, що проголошує Воскресіння).

Духівник переконаний, що наглядні відправи (українською мовою) з коментарями допоможуть узріти багато скарбів християнської Пасхи, глибше зрозуміти суть Великодня.