«Перед нами стоїть ще одне дуже важливе завдання – об’єднати українське православ’я в одну Українську Церкву» – Патріарх Філарет

DSC_010728 липня Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив Богослужіння з нагоди подвійного свята – престольного свята кафедрального патріаршого Володимирського собору і 1026-ліття Хрещення Київської Русі. Про це повідомляє офіційний сайт УПЦ КП.

Після завершення Божественної літургії відбулася Хресна ходадо пам’ятника князю Володимиру, де Патріарх провів молебень до рівноапостольного князя, а також молився за мир і визволення від поневолення.

Після завершення молебню Патріарх Філарет звернувся до мирян та наголосив на сміливості наших військових: «Вся Україна повстала на захист своєї землі. І захищає так, що віддає своє життя. А Христос Спаситель сказав: «Ніхто не має більшої любові, як хто душу свою (тобто життя) віддасть за своїх друзів». І ми українці віддаємо це життя. На Донбасі гинуть наші кращі сини і вони не бояться смерті. Так само, як вони не боялися на Майдані смерті, так вони не бояться і там». І висловив сподівання щодо єдності українського православ’я:«Перед нами стоїть ще одне дуже важливе завдання – об’єднати українське православ’я в одну Українську Церкву. Досягнемо ми цього, чи ні? Досягнемо».

Під час спілкування зі ЗМІ Предстоятель УПЦ Київського Патріархату звернувся до єпископату та вірних УПЦ Московського Патріархату: «Ми звертаємось до єпископату Української Православної Церкви Московського Патріархату, тому що вони провели незаконний собор у Харкові і тим самим розділили Українську Церкву на дві частини. Якби вони не розділили, то ми б сьогодні не мали цієї проблеми. Не хочуть ієрархи об’єднуватися – то народ об’єднається. Народ побачить, де правда, яка церква з українською державою і українським народом, а яка церква не хоче допомагати, а робить тільки вигляд, що молиться за мир. Ми теж молимося за мир і хочемо, щоб в Україні був мир, і не тільки в Україні, а й у Європі і в усьому світі. Але нам не будь-який мир потрібен. Ми не хочемо жити в мирі і знаходитись в неволі, в колонії. Ми хочемо жити в свободі».