Перші кроки “молодого” храму Святих апостолів Петра і Павла УГКЦ

OLYMPUS DIGITAL CAMERAХрам свв. апп. Петра і Павла знаходиться на вулиці Лесі Українки (м. Львів – Пасіки Зубрицькі) і належить до Української Греко-Католицької Церкви. Храм є відносно новим, його будівництво розпочалось в 90 – х роках  ХХ століття в стилі неокласицизму. Раніше, у 30-40-х роках XX століття, на цьому місці стояла невеличка церква. Радянська влада закрила її у 50-х роках і перетворила у склад, який згодом використовували для зберігання бочок з отрутою. Невдовзі церкву взагалі було зруйновано.

Зі здобуттям Україною незалежності, з’явилась ініціатива відродити храм. В 90-х рр. цю ідею почали втілювати. Будівництво здійснювалося переважно за кошти місцевих селян. На сьогодні будівельні роботи на окремих ділянка ще тривають. У зв’язку з цим храм ще не освячено. В планах зробити це наступного року саме на храмове свято.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAБудувалась споруда храму з червоної цегли, на яку згодом було нанесено тиньк та фарбу. Храм має три куполи.

Біля церкви є дзвіниця, збудована у 2010 році. Раніше на цьому місці знаходилась стара дзвіниця. Також при храмі є кілька прибудов, серед яких котельня і кухня. Територія храму оточена парканом. В одному з місць, поблизу святині, виділено ділянку, засіяну травою – там планують зробити дитячий майданчик. З елементів сучасності варто пригадати про наявність в храмі підлоги з підігрівом та кондиціонера.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAВсередині храму робота також не доведена ще до кінця. За словами настоятеля о. Василя Яніва, розписана більша частина храму,але ще не до кінця розписано стелю.Зліва, на одному з вікон є вітраж із зображенням Ісуса Христа. Хоч загалом вікна нові і пластикові, вітражів також планують мати в майбутньому більше. В незавершеному стані робота над іконостасом. Він уже є на місці, але окремі моменти слід додати.  Виконаний він в стилі з елементами бароко і рококо.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAСеред святинь храму варто пригадати чотири досить унікальні ікони. Особливість їх в тому, що виконані вони в повний людський ріст – їхня висота 1, 78 м.OLYMPUS DIGITAL CAMERA Йдеться тут про портрет митрополита Андрея Шептицького, а також ікони князя Володимир і княгині Ольга, виконані маляром Григорієм Смольським, а також зображення патріарха Йосипа Сліпого, виконане і додане до унікальної колекції пізніше. По обидва боки від іконостасу знаходиться по одній іконі. Ліворуч – Матір Божа з Ісус. Праворуч – сам Ісус Христос. Роботи належать художнику Василю Заболоцькому. Кілька ікон було передано храму з Церкви Архистратига Михаїла. З інших храмів передано також кілька стародавніх ікон для іконостасу. У святилищі храму є кілька образів, серед них: Матері Божої, Страсна ікона та образ Ісуса Христа. Останню ікону написав місцевий житель.

При храмі діє хор. Він є мішаним, без вікової градації. Головне призначення – участь в літургії. Також при храмі здійснюють катехизацію дітей. Для цього є відведено окреме приміщення та клас. Заняття відбуваються 1-2 рази на тиждень.

Є таекож молитовне братство. Воно створене, але ще не функціонує – потрібна людина, яка взялася би за контроль над його діяльністю і організацією роботи. Також функціонують вівтарна і Марійська дружини.

Довгун Уляна, Євген Гулюк