Із вересня цього року у Латинському катедральному соборі Львова установлено «постійну сповідальницю Львівської Архідієцезії». Тепер вірні мають значно більше можливостей прийти тут до Таїнства Покаяння або на духовну розмову, адже сповідницькою місією опікуються усі римсько-католицькі душпастирі міста.
Про це повідомив сайт Львівської Архідієцезії, зазначаючи, що Христос установив Таїнство Покаяння для всіх грішників у Своїй Церкві, насамперед для тих, хто після Хрещення впав у тяжкий гріх, утратив таким чином благодать Хрещення і завдав рани церковним стосункам. Саме їм таїнство Покаяння дає нову можливість навернутися і віднайти благодать виправдання; а за Кодексом канонічного права належним місцем для сповіді є храм, або каплиця (ККП 964 §1).
Львівський кафедральний собор латинського обряду з 1910 року має титул малої базиліки і є особливим місцем понтифікальних урочистостей та звершення таїнств. Однією з умов отримання цього титулу, за декретом «Domus Dei» Конгрегації Божого Культу і дисципліни Таїнств, є вимога, що «сповідники – відповідно до потреб пенітентів – повинні бути доступні у визначених годинах».
Також читайте: Знову те ж саме. Як не впасти в рутину сповіді?
Тож заради духовного блага вірян 11 вересня 2023 року Архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, установив у Митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії «постійну сповідальницю Львівської архідієцезії» та доручив священникам катедри та інших львівських парафій дбати про те, що кожен вірянин міг приступити до Таїнства сповіді та прийти по духовну пораду до чергового священника.
Останнім часом опіку над каяниками здійснювали пенітенціарії — священники, які чергували у сповідальниці. Серед відомих львівським вірянам були о. Людвік Марко, о. Ян Боярський та нещодавно померлий о. Броніслав Барановський. Проте, як розповів «Духовній величі Львова» референт Католицьких ЗМІ у Львівській Архідієцезії о. Олександр Кусий, тепер «постійна сповідальниця» значно розширює діяльність. Зокрема, значно збільшився час, протягом якого вірні можуть приходити до сповіді, а також зросла кількість сповідників.
Також читайте: «Я був нечистим»: як сповідатися з гріхів проти шостої (сьомої) заповіді?
«Від 7:30 до 13:00 та від 15:00 до 19:30 у сповідальниці, як правило, є сповідник. Запрошуємо священників з Львівського деканату, теж приїжджають і з-поза міста, в тому числі з монаших орденів. Така є зміна, бо раніше сповідь була здебільшого лише під час Служби, а зараз є і в інший час», – зазначив о. Олександр Кусий.
Віг також зауважив, що, можливо, згодом можна буде також дізнатися, хто саме зі священнослужителів у який час перебуває в сповідальниці. Але вже зараз до Таїнства Покаяння в Катедрі можна приступити впродовж дня.
«Це велике благо для тих, хто хоче очиститися від гріхів, і водночас глибокий досвід для священиків. Будемо сподіватися, що плоди цього служіння будуть по обидва боки решітки сповідальниці», – підкреслюють на сайті Архідієцезії.
Також читайте: Сповідь для зайнятих людей
Культ Божого Милосердя у Львові: понад 75 років виправданої надії