Єп. Едвард Кава: «Всі відчували, що це людина, чиє життя глибоко вкорінене у Христі»

«Люди любили його не за гарні проповіді і не за те, що був видатним, але тому, що він вислуховував їхній біль, їхні гріхи, за те, що був посередником між ними і Божим Милосердям», — написав сьогодні на своїй сторінці у Facebook єпископ-помічник Львівської архідієцезії РКЦ Едвард Кава про отця Броніслава Барановського, який спочив в Господі у вівторок, 14 листопада.

Римо-католицький священник о. Броніслав Барановський був відомим у Львові сповідником упродовж багатьох років. Також він був Почесним Каноніком Львівського Митрополичого Капітулу. До Господа відійшов на 85-му році життя та 44-му році священства. Два роки тому в Генеральному консульстві Республіки Польщі у Львові о. Броніславу урочисто вручили Офіцерський хрест ордену «За заслуги».

«Дякую Богові за можливість доторкнутися до великого дару, яким  було життя та служіння о. Броніслава, — написав єпископ Едвард Кава. — Він мав надзвичайний духовний авторитет і серед священників та єпископів, і серед вірян. Люди любили його не за гарні проповіді і не за те, що був видатним, але тому, що він вислуховував їхній біль, їхні гріхи, за те, що був посередником між ними і Божим Милосердям».

Єпископ Едвард Кава на похоронній Святій Месі у Львівській латинській катедрі, 16 листопада 2023 року

За словами єпископа, Господь вчинив у житті о. Броніслава велику справу  – дав йому дар покірного слухання та зцілювання.

«Попри свою власну хворобу, попри вік та занепад сил, Отець поспішав до конфесіоналу, щоби там чекати на тих, хто потребує зцілення. Він багато років пішки ходив до храму Марії Магдалини, звідти до катедри, а з катедри до храму св. Антонія. Всюди його чекали люди. Не всі з-поміж них знали його ім’я. Але всі відчували, що це людина чиє життя глибоко вкорінене у Христі», — відзначає єпископ Едвард.

Єпископ Леон Малий, фото: KurierGalicyjski.com

Похорон о. Броніслава відбувся у четвер, 16 листопада, в літургійний спомин Божої Матері Остробрамської. У своїй проповіді під час заупокійної Меси єпископ Леон Малий сказав з-поміж іншого таке:

«Багато років тому, серед вірян, тут у Львові, розповідали, що у Вільнюсі є Божа Матір Остробрамська, і немає такої людини, яка, проходячи цією брамою, не зняла би капелюха (тоді була мода на капелюхи). Це були ті часи, коли дітям у школі казали, що віра – це “пережиток людей необразованных”. Такою “необразованной” була мама о. Броніслава: так про неї говорили в її рідній місцевості, на Вінниччині, бо вона вірила в Бога й ходила до храму. А її син здобув освіту, став ветеринаром, але залишався таким же віруючим, як і його мама. Це були часи, коли бракувало священників, а храми стояли в руїнах. Із Комаргорода до найближчого відкритого храму — 60 км. Треба було добиратися на трьох автобусах і йти пішки ще три кілометри, щоби бути на Святій Месі. Саме там Броніслав познайомився з проф. Мосінґом.

Сказати про нього, що це була освічена людина, — це нічого не сказати. Це був мислитель, дослідник… А їхня зустріч стала визначальною. Невдовзі після неї Броніслав перебрався до Львова і потрапив у середовище людей великих знань та глибокої віри. (…) У 1979 році Броніслав прийняв священницькі свячення, таємно, в Любачеві у Польщі, з рук єпископа Мар’яна Реховіча. Йому виповнився 41 рік. У часи інтенсивного формування “радянської людини” о. Броніслав уділив перше розрішення каянику, а потім іще одному — й так розпочав своє служіння: у тіні сповідальниці.

Похоронна Свята Меса о.Броніслава Барановського у Львівській латинській катедрі, 16.11.2023. Фото: KurierGalicyjski.com

Минали роки. Руйнувалася імперія, впала Берлінська стіна, розвалився радянський союз і зникла пам’ять про КПРС, а цей священник продовжував своє служіння у сповідальниці, відпускав гріхи. І так 44 роки. Отче Броніславе, Ти віддав усіх, кого сповідав, під опіку Божої Матері Ласкавої, Остробрамської та Ченстоховської. І сьогодні, в Її день, нехай шалька на терезах Ангела переважить у Твій бік, щоб Ти міг приєднатися до радості в Домі Отця на Небі!»

Після Святої Меси було зачитано листи зі співчуттями від президента Польщі Анджея Дуди та від мера Львова Андрія Садового. Обряд прощання з тілом покійного о. Броніслава звершив єпископ Павло Гончарук, а обряд поховання на кладовищі — єпископ Едвард Кава.

Похоронна Свята Меса о.Броніслава Барановського у Львівській латинській катедрі, 16.11.2023. Фото: KurierGalicyjski.com

Тлінні останки «в’язня і мученика» сповідальниці спочили на Личаківському кладовищі, поруч із його духовним наставником — о. Мосінґом, повідомляє Львівська архідієцезія РКЦ.

«Нехай його тихе, але плідне служіння буде прикладом для всіх нас, священників, як маємо наслідувати Христа», — завершив свій пам’ятний допис у фейсбуці єпископ Едвард Кава.

Отця Броніслава Барановського поховали на Личаківському цвинтарі. Фото: KurierGalicyjski.com

Вічна пам’ять святої пам’яті невтомному сповіднику міста Львова, синові Подільської землі, отцю Броніславу Барановському. Нехай спочиває у мирі Господньому!

Основне фото: О.Броніслав Барановський в сповідальниці / Ryszard Frączek