Різні, але об’єднані: грузинські нотатки львів’янина

З 26 листопада до 4 грудня в Бакуріані (Грузія) відбувся тренінг на тему ідентичності. Це була подія програми Еразмус+, яку здійснили у партнерстві з кількома міжнародними організаціями. Від України участь у тренінгу взяв представник Львівського Центру Міжрелігійного Діалогу «Лібертас» Родіон Кадацький, який описав свої враження від країни та самої конференції.

image1

Грузія вразила своєю гостинністю. Особлива теплота відчувається від кожного, кого зустрічаєш. Кожен готовий допомогти тобі, і не важливо, чи ти питань як пройти до центру Тбілісі, чи тобі потрібно дістатися до іншого міста. Гостинність відчувається у повітрі.

Та сама атмосфера панувала на конференції «Difference, Likeness and Hybrid Identity». Молодь з різних країн Європи приїхала, щоб навчитися новому, здобути цінний досвід спілкування, перейняти знання тих, хто може їх дати.

Еміграція – непросте питання сьогодення. В контексті всіх подій в східних країнах та навіть сучасної реальності російсько-української війни я зрозумів, що раніше не уявляв справжні масштаби еміграції. Як вирішити розбіжності в поглядах різних культур? Як жити разом та не конфліктувати? Чому важливо розуміти позицію інших людей? Ці та інші проблеми  були порушені протягом всього тренінгу. Кожна сесія давала глибше розуміння всіх аспектів еміграції.

Кожен учасник конференції вирізнявся ерудованістю та зацікавленістю в темах. Кожен висловлював свою думку, яка допомагала зрозуміти позицію учасника. Всі ми буди різні, але дійсно об’єднані однією метою, одним бажанням дізнатися та навчитися нового.

Враження учасників конференції

Цікаво, що знайшла багато нового. Не очікувала, що буде настільки інформативний тренінг. Коли повернусь до своєї країни, обов’язково буду використовувати отриманні знання.

  • Діана (Молдова)

Ми всі різні, з різними досвідами роботи із молоддю, але ми змогли знайти спільну мову. Я є тою, хто я є – йдеться про традиції, погляди, думки. Мені було також цікаво, як інші ставляться до моєї культури. Разом зі мною із Італії приїхала ще одна дівчина. Ми живемо в одному регіоні, але навіть в нас були різні погляди на нашу культуру. Саме тому я і приїхала, щоб щось віддати, та при цьому отримати нове.

  • Габріелла (Італія)

“Конференція дуже насичена. Ми можемо розглядати різні ситуації з різної перспективи. Водночас перспектива веде до зміни поведінки. Коли я повернусь до своєї країни, то говоритиму більше на цю тему із своїми знайомими”.

  • Анна (Арменія)

Хоч і важко казати одне одному «до побачення», але учасники тренінгу розуміють, що отримане потрібно розвивати і примножувати. Адже тоді навіщо нам було збиратися та вчитися разом? Це однозначно має мету. Важливо, щоб правильна та мудра мета була досягнена не тільки нами, але кожним, хто розуміє свою роль в цьому світі.

image2

P.S. – смак грузинської кухні ми також заберемо із собою, тому що грузини знаються на смачній їжі.

Автор: Родіон Кадацький