Щоб піст був у радість: 5 порад

10Тиждень саме стільки залишилося до завершення Успенського посту. А літніх листочків на календарі обмаль. Їх можна порахувати за кілька секунд. Очевидно, що це пришвидшує наш ритм життя. Хтось “біжить” на пляж, щоб насолодитися останнім промінням серпневого сонця, а дехто навпаки вже “запрягся” у монотонний та виснажливий ритм офісного повсякдення. Відтак у багатьох людей на серйозне ставлення до посту наприкінці літа залишається мало сил та натхнення. Тим паче, що Успенський піст триває всього 2 тижні і є одним із “наймолодших”. “Духовна велич Львова” спільно із секретарем Консисторії Львівської єпархії УАПЦ митрофорним протоієреєм Русланом Матвієнком підготували для Вас 5 порад, як провести піст із радістю у серці, любовю до ближніх та наснагою до справ милосердя.

1

  1. Більше часу для молитви. Свято Успіння має подвійний зміст: людська скорбота поєднується з радісною упевненістю у тому, що смерті, як знищення і небуття не існує. Щоб “пробудити” власну душу до внутрішнього миру, до діяльної любові потрібна молитва і бодай кількахвилинна тиша на день. Не звичайне мовчання, а мить тиші, коли ми нікуди не поспішаємо і застановляємося над нашим життям, дозволяючи Богові промовити до нас. Саме тому до великого свята Успіння християни готуються постом. Щоб у повній мірі відчути радість цієї величної події.
  2. “Втікати із соціальних мереж”.  Через соціальні мережі людина часто ховається від реального життя. У віртуальному світі вже “настав рай”. Більшість користувачів формують свій образ із цілковитого позитиву. На фб-акаунтах всі усміхнені, задоволені життям, захопливими мандрами, ніколи не почуваються самотніми. Тоді як реальність ніколи не буває безхмарною. Людина зазнає і самотності, і життєвої втоми. Саме тому відмова від соціальних мереж, бодай на кілька годин на день  буває дуже корисною і своєчасною. Вільний час можна використати для справ милосердя, наприклад.

4


3. Сконцентрувати думки на житті Богородиці. У цей час Успенського посту ми маємо змогу пригадати життя Пресвятої Богородиці, незадовго до того, як Вона була взята на Небо Господом. Потрібно застановитися саме на періоді, коли навіть після того, як був розп’ятий її Син, вона залишилася люблячою Матір’ю  і заступницею кожного з нас. Богородиця молиться про помилування кожного перед Господом.

4. “Не їсти людей поруч”. Цього принципу потрібно дотримуватися усе життя,      щоб увесь наш земний шлях став постом. Творити милостиню, преображувати свої душі смиренням. Однак у ці останні дні літа, коли близька осінь вже несе за собою шлейф ностальгії та легкого смутку,  можна особливо закцентувати на любові до своїх ближніх. Варто розвинути свої добрі якості і постаратися всі конфлікти вирішувати мирно і дружньо.   

5. Знайти можливості для милосердя. Перед великими святами і у часі великих       празників люди, які не мають родини почуваються особливо самотніми. Тому зараз хороша нагода відвідати Львівський геріатричний пансіонат, чи долучитися, наприклад, до ініціатив благодійної організації “Турбота в дії”, яка опікується дітьми-сиротами та позбавленими батьківського піклування. А ще львівський волонтер Юрій Федечко збирає необхідні фінанси для закупівлі апарату штучної вентиляції легень для дітей з онкологічними захворюваннями. Тобто сфери благодійності у нашому місті широкі і кожен може знайти можливості для себе.

Розмовляла Оксана Бабенко