Сьогодні 200 років від Дня народження автора музики гімну України – о. Михайла Вербицького

verbickiyСьогодні, 4 березня, у світі відзначають 200-річчя від Дня народження Михайла Вербицького – священика, композитора, хорового диригента, автора гімну «Ще не вмерла Україна» та громадського діяча.

З цієї нагоди у Львівському музеї історії релігії відкрили виставку архівних документів, фотографій та ікон. Один з найцікавіших експонатів – рукопис з автографом отця Вербицького, де записанайого музики до слів «Ще не вмерла Україна». Цікаво, що спочатку цей запис був зроблений о. Вербицьким як твір для сольного виконання під гітару

Також з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження автора музики Гімну України Михайла Вербицького та 150-ої річниці від дня першого публічного виконання Державного гімну у Львові 10 березня о 13.00 год. на площі Ринок усі охочі спільно виконають Державний гімн України.

день гімну - 2день гімну 2014

Довідка:

Михайло Вербицький народився 4 березня 1815 року в селі Явірник Руський недалеко Перемишля в сім’ї священика, а помер 7 грудня 1870 року, похований в селі Млини на Яворівщині (тепер Польща).

Ще за життя Михайло Михайлович Вербицький здобув визнання як творець улюблених і популярних хорів, солоспівів і театральної музики. Вербицький увійшов в історію музичної культури як видатний прогресивний композитор першої половини XIX століття, хоровий диригент. Його діяльність розвивалася і розцвіла у лоні української церкви в Перемишлі: був справжнім народним композитором, який не лише тонко відчував настрої та мрії українського суспільства, а й зумів своєю музикою збуджувати світлі, піднесені почуття. На його творчих традиціях виховувалося ціле покоління західноукраїнських музикантів, які з великою любов’ю ставились до корифея рідного музичного мистецтва. Більшість його творів – передусім симфонії і хори – це справжні перлини української музики, які заслуговують на те, щоб посісти належне місце у програмах сучасних концертів.

Він є не тільки музикантом, а також символом нашого національного відродження в Галичині та усій Україні.