Сьогодні у Львові спільною молитвою вшанували пам’ять жертв політичних репресій. ФОТО

Сьогодні у Львові відбулася екуменічна молитва за жертв політичних репресій. До події долучилися ті, хто зазнав переслідувань, провів роки у таборах, а також представники духовенства, влади та усі небайдужі. Сьогодні ми даруємо жертвам нашу молитовну пам’ять і дякуємо також тим, хто вижив і став предтечею Незалежної України – наголосив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимир Груца:

“Бути жертвою – це на перший погляд приниження, терпіння, невинна смерть. Але подивімося на це християнськими очима. Людина створила Страсний тиждень. І Ісус Христос був засуджений, як злочинець, не маючи складу злочину. І Його ніхто не захистив. Він помер. Але Він Воскрес. І цього вже ніхто не може змінити. Коли ми сьогодні стоїмо на цьому місці біля пам’ ятника – ми молимося і пам’ятаємо про тих жертв, які віддали своє життя може найперше за те, що були людьми, за те, що народилися, ходили по цій нашій рідній землі. Також за те, що були християнами. Наслідували і жили певними етичними вартостями. Мало-хто пригадує тих, хто їх вбивав і знищував. Але ми як велика християнська родина молитовно згадуємо про тих, кого вбили. Ми даруємо їм нашу молитовну пам’ ять і дякуємо тим, хто лишився живий”.

До заходів долучився також заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко. Він разом із усіма поклав квіти до пам’ятника, а також зазначив:

“Історія України показала чітку і просту відповідь – завдяки силам простих, сильних людей гуртувалися спільноти, гуртувалися об’єднання, які йшли і виборювали Незалежність України. Виборювали, захищали. І ніяких страх, ніякі інші інструменти, яких винаходили тисячі, не зміг це зупинити. Ніхто і ніколи на нашій землі не буде нам диктувати, якою мовою нам розмовляти, не буде нав’язувати нам чужу культуру, бо українська історія і мова пройшла через вогонь, складні випробування. Тому велика повага і шана тим, хто творив українську перемогу”.

аїнська історія і мова пройшла через вогонь, складні випробування. Тому велика повага і шана тим, хто творив українську перемогу”.

Додамо, що вчора, 18 травня 2019 року, у Львові вшанували 75-ті роковини трагічної депортації кримських татар із Криму