Пропонуємо до Вашої уваги документальні фільми, присвячені непересічній постаті Патріарха Йосифа (Сліпого).
- «Справа “Рифи”»
Фільм «Справа “Рифи”» охоплює період з 1939 по 1963 роки та розкриває невідомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Патріарха.
У фільмі записано десятки живих свідчень священників, владик, які були близькими друзями Патріарха Йосифа (Сліпого), працювали поруч із ним у Римі, а також віднайдено та відреставровано унікальні документальні відеоматеріали 60-80-их років, що переносять глядача у часи життя Патріарха.
3. «Блаженніший»
«Блаженніший» – це стрічка із майже двох годин спогадів найближчих людей Патріарха та масив досі небачених відео і зйомок із домашніх архівів.
Щоби нині донести до сучасників життя Патріарха Йосифа, режисерка Олена Мошинська зняла дві документальні стрічки про життя Патріарха, над якими працювала чотири роки.
4. «Незламний пастир. Терни і зірки Йосифа Сліпого»
Ця документальна короткометражна стрічка не стільки про біографію Йосифа (Сліпого), як про його мужність і великі діла, через які можна побачити і зрозуміти усю велич Патріарха.
Фільм складається з трьох частин. Перша частина розповідає про дитячі та юнацькі роки майбутнього Глави Української Греко-Католицької Церкви, освіту, священичі нта митрополичі свячення, професійні здобутки. Багато уваги звернено на його перебування в тюремному ув’язненні, адже це 18 років його життя: каторжні роботи у Сибірі, заслання, табори, поновні ув’язнення. Це вісімнадцять років, які сам Йосиф (Сліпий) називав втраченими, хоча він невпинно працював і в той період: таємно відправляв богослужіння, писав листи, послання і висвячував священників.
«Це були втрачені найкращі 18 років мого життя, коли я ще міг служити в повноті своїх сил. А так не мав я змоги нормально працювати. Це були страшні часи, і дай Боже, щоби ніколи не повертались. Замість того, щоби я працював як митрополит, мене били, опльовували, руки ламали, ноги мені перемерзли, а я мусів думати про виживання», — згадував митрополит Йосиф.
У фільмі «Незламний пастир» також розповідається про тих, хто посприяв звільненню священнослужителя з тюрми.
5.«Люди свободи. Йосип Сліпий»