Вже за кілька днів у християн східного обряду розпочнеться Великий піст. Пропонуємо до Вашої уваги 5 книг, які допоможуть “налаштувати” струни душі на духовну весну.
- “Заклик до покання”. Митрополит Андрей Шептицький
Своє послання Митрополит Андрей Шептицький адресував тим, що потребують особливої допомоги у наверненні під час Великого посту. Також наука митрополита спрямована до душпастирів-сповідників. А оскільки йдеться тут про основні правди християнської віри, ця книжка, поза сумнівом, буде корисною для всіх християн.
2. “З болем та любов’ю про сучасну людину”. Паїсій Святогорець.
Після смерті в липні 1994 року Блаженний Старець Паїсій Святогорець залишив світові духовну спадщину свої повчання. Звичайний чернець, який здобув лише освіту в початковій школі, але був щедро наділений благодатною мудрістю від Бога, воістину виснажив себе заради ближнього. Його вчення не було проповідництвом чи катехизацією. Він жив згідно з Євангелієм сам, і повчання виходили з його власного життя, характерною ознакою якого була любов. Він «створив себе» відповідно до Євангелія і тому, насамперед, вчив нас усім своїм єством, а вже після цього своєю євангельською любов’ю і богопросвітнім словом. Зустрічаючись з людьми – такими несхожими один на одного, – Старець не просто терпляче вислуховував те, що вони йому довіряли. З властивими йому святою простотою і розмірковуваннями він глибоко проникав у їхні серця. Їхній біль, їхню тривогу, їхні труднощі Старець робив своїми. І тоді, незбагненним чином, відбувалося чудо – людина змінювалася. «Бог, – казав Старець, – творить чудо, коли ми щиро переймаємось болями іншої людини.
3 “15 хвилин щирости”. Юзеф Августин
Скільки часу Вам потрібно для того, щоб зробити щоденний іспит сумління? Автор книжки, Юзеф Авґустин, переконує, що для цього вистачить всього лиш 15 хвилин на день. ‘Вимагати від душі звітування – за думки, слова і, врешті, вчинки’ – ось як потрібно згадувати та аналізувати кожну годину від пробудження до хвилини іспиту, – переконує автор, використовуючи працю ‘Духовні вправи’ святого Ігнатія Лойоли. Практичні вправи, конкретні запитання та легкий стиль написання цієї книжки допоможуть Вам вдосконалити свій щоденний іспит сумління.
4.”Повечер’я та утреня з великим каноном св. Андрея Критського”
У книзі “Повечер’я і утреня з великим каноном св. Андрея Критського” поміщено тексти, які використовують для Богослужінь першого та п’ятого тижнів Великого посту. Для зручності до видання включено відповідні змінні частини богослужень, які потрібні для звершення відправ утрені і повечер’я у дні, коли служать Великий канон.
5. “Семиярусна гора”. Томас Мертон
Цю книгу називають «сповіддю сучасного святого Августина». З часу свого першого виходу у 1948 році, вона перекладена понад двадцятьма мовами, а тепер вперше виходить українською.
Її автор, Томас Мертон, католицький священик, монах-трапіст, є одним з найвідоміших духовних авторів ХХ століття. В своїй книжці, непересічний митець та інтелектуал, розповідає власну історію пошуку Бога та віднайдення покликання.
Щирість оповіді та письменницький талант Мертона відразу спровокували цілу хвилю «католицького відродження» в США. Завдяки книжці, мільйони людей прийшли до віри, багато з них стали священиками та монахами.
Під час свого візиту до США у 2015 році Папа Франциск, виступаючи 24 вересня у Конгресі США, назвав Томаса Мертона в числі чотирьох людей, які втілюють найкраще з культури та історії Америки. Його ім’я прозвучало поруч з такими людьми як Абрагам Лінкольн, Мартін Лютер Кінг та Дороті Дей.
Проте «Семиярусна гора» є непідвладна ні часові, ні окремій культурі, вона належить до духовної скарбниці усього людства. А український переклад, який сьогодні пропонує видавництво «Свічадо», може додати багатьом людям сміливості у пошуку Істини.
Підготовано за матеріалами сайтів: