У Архикатедральному собрі св. Юра презентували проєкт “Католицизм”

Сьогодні, 8 червня,  за участі Преосвященнішого владики Володимира, єпископа-помічника Львівської архиєпархії УГКЦ та єпископа Едварда Кави, єпископа-помічника Львівської Архідієцезії РКЦ, відбулася онлайн презентація проєкту «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

Пані Олена Кулигіна, що стала модератором розмови,  насамперед відзначила, що сьогодні відбувається перша публічна презентація проєкту. 

Також модераторка розповіла, що єпископ Роберт Баррон відомий саме тим, що його запрошують з релігійними лекціями у дуже різні середовища.  Він виступав для таких організацій, як Google, Facebook, You Toube… 

Сестра Климентія Луків зі Згромадження сестер Йосафаток, яка є промовтеркою проєкту “Католицизм” розповіла, що ідея цього проєкту  зародилася у 2016 році на одному з курсів про медіа для сестер-монахинь. Під час курсу п. Анатолій Бабинський розповів про єпископа Роберта Байрона і розповів про фільм. Перші кадри, які запали в серце з фільму це була відповідь на питання: ким є Ісус? Автор стверджує ,що ми насправді не знаємо ким є Ісус. Якою цікавою Він є постаттю і до чого закликає у Євангеліє. Найважливішим моментом для стало питання про єдність, особливо про єдність різних релігій у нашій вірі. Це були ті моменти, які мене заохотили взятися до роботи над книгою “Католицизм”.

“Важливо зауважити, що перебуваємо у часі Зіслання Святого Духа. Апостоли були настільки натхненні Святим Духом, що пішли проповідувати різними мовами. Крім того сказано, що у Євангеліє не записано всього, про що навчав Ісус. Ми часто впираємося у традиції. Я прирівнюю Церкву до старшої жінки, яка носить на собі прикраси різних поколінь. Кожна епоха залишає щось з прикрас. Проте Церква – це не музей. Церква – це той організм, який дає нам життя, бо має Святі Таїнства”, – зауважив владика Володимир. 

Пан Богдан Трояновський зауважив, що багато книжок виходять завдяки людям, які рекомендують.  Видавець запевнив, що дуже тішиться, що підтримав цей проект і сподівається, що сестра Климентія за прикладом владики Байрона зможе в Україні ділитися Христом. 

Книга і весь проект, на думку єпископа Едварда, є такою, що відразу потрапляє глибоко в серце. Можливо тому, що автор представляє Церкву як живий організм. Тому книга буде цікавою також і для тих людей, хто за Церквою спостерігає зовні.  Книга написана простою мовою, але проявляє глибини Церкви, показує її красу, культуру і історію. На мою думку, ця книга є прекрасним знаряддям для Євангелізації. 

Отець Олег Кіндій наголосив, що кожний розділ цієї книги може бути прекрасним вступом до якоїсь богословської дисципліни. За його словами, владика Роберт є таким популярним в світі, бо він не боїться складних питань. 

Пан Мирослав Маринович, проректор  український правозахисник, релігієзнавець, співзасновник Української Гельсінської групи, привітав сестру Климентію з успішним завершенням проекту. Відмовитися від участі у цьому проекті було неможливо, зізнається пан Мирослав, і ділиться своїми думками про книгу. Український правозахисник пояснив, що незгідний з владикою Байроном у тому питанні, що він не називає конкретно зло. За його словами, якщо не визнавати, що існує диявол, то тоді треба підставити під сумнів зустріч Христа з дияволом у пустелі. 

Відео за посиланням: https://www.facebook.com/watchparty/705182086964272/?entry_source=FEED

Завершилася презентація переглядом трейлеру фільму “Католицизм” і спільною молитвою.