Представники духовенства схвалили інціативу Львівської міської ради, щодо можливості спорудження крематорію.
У Львівській міськраді працюватиме спеціальна робоча група з питань будівництва крематорію. Відповідне розпорядження опублікували на сайті ЛМР 14 червня.
У прес-службі ЛМР повідомили, що очільницею робочої групи стане директорка департаменту житлового господарства на інфраструктури ЛМР Ірина Маруняк. Робоча група поки не розпочала працювати , а перше засідання планують провести після 24 червня.
Робоча група має визначити можливе місце розташування крематорію у Львові, а також вивчити можливість будівництва такого об ’єкту, враховуючи екологічні фактори, суспільні запити та залучення потенційних інвесторів.
У квітні львівська мерія заявила про потребу придбання земельної ділянки під нове міське кладовище. Загалом у Львові налічується 12 цвинтарів, з них чотири вважаються діючими. При цьому поховання дозволене лише на Голосківському кладовищі. На Янівському, Сихівському і Личаківському дозволено лише підхоронювати на вже існуючі ділянки.
Також у квітні між посадовцями Львівської міської ради та представниками духовенства відбулася зустріч, на якій обговорили позицію релігійних громад щодо спорудження крематорію у Львові.
“Добре, що міські очільники цікавляться позицією Церкви з цього питання. У протестантських церков немає жодних заперечень, щодо цієї ініціативи. Ми віримо у слова Святого Писання: “Порох ти і до пороху повернешся”. Спосіб поховання не змінює суті обряду. Тож єдине застереження від Церкви полягає в тому, що потрібно зберегти церемонію поховання”, розповів сайту ZAXID.NET голова львівського всеукраїнського осередку Всеукраїнського руху Реформації Дмитро Колесник.
“Мені відомо про проблему нестачі землі для поховань. Дивує, що у гонитві за землею, ніхто не передбачив необхідні гектари для кладовищ. Християнська традиція не передбачала спалювання, однак у нас були цілі археологічні культури,які мали таку традицію. У комплексі крематорію має діяти міжконфесійна каплиця, де рідні могли б попрощатися з померлим. Від Церкви залежить як переконати людей , що в цьому немає нічого поганого. І потрібно законодавчо закріпити добровільність кремації та ритуал відспівування священиком”, – пояснив ZAXID.NET позицію Православної Церкви України Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій (Рудюк).
Архієпископ-Митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький наголосив, що кремацію застосовують вже у багатьох країнах Європи та світу. Він також нагадав про важливості гідного ритуального вшанування після кремації померлого.
На території України діє три крематорії у Києві, Харкові та Одесі. У 2018 році в Одесі застосовували кремацію, щодо 14% померлих. У Києві та Харкові такий показник становив 65%.
Джерело: ZAXID.NET