Сьогодні, 7 травня, о 11.30 год. в приміщенні Екуменічної каплиці ЛМР (каб. 116) відбулася прес-конференція з нагоди XXI Міжнародної пішої прощі «Львів-Унів», тема якої «Перебувайте у моїй любові» (Йо. 15.9).
Організатори прощі: братія Староуспенської Унівської Лаври, ЛО ТУСК «Обнова», ГО «УМХ», Комісія у справах молоді УГКЦ, Молодіжна комісія ЛА, Комісія мирян ЛА; молодіжні спільноти: «Добрий пастир», «Діти світла», «Юрська молодь»; Львівська духовна семінарія Святого Духа, САД, Аніматори ВІО, молодіжний сайт «Дивен-Світ», ХРАМ, ГСПО, «Тризуб ім.. С. Бандери», Мальтійська служба, Фонд «Разом для молоді», за сприянням управління внутрішньої політики ЛМР.
Цьогоріч проща розпочнеться Божественною Літургією о 7.00 год. в храмі Арх. Михаїла, що на вул. Шевченка у Львові. Початок руху прощі о 8.30 год. Дорога пролягатиме через: м. Львів – с. Підбірці – с. Мишкалів – с. Нижня Білка – с. Заставне – м. Глиняни – с. Якторів – с. Унів.
Участь в прес-конференції взяли: о. Василь Захарусь, духівник прощі; Богдан Манько, голова оргкомітету прощі; Наталія Козопас, голова ЛО ТУСК «Обнова», Євген Бойко, працівник управління внутрішньої політики ЛМР.
«Ми з вами повинні пам’ятати, що проща – це не проста мандрівка, а випробування. Під час прощі люди зустрічаються з випробуваннями, які проектують ті випробування, що трапляються у нашому житті щоденно. Ми можемо стати ближчими до Спасителя. В часі прощі ми маємо можливість також посповідатися, помолитися і за свої родини, і за свою державу. Під час прощі ми будемо роздумувати над важливими духовними темами, які багато в чому можуть вплинути на наше життя», – о. Василь Захарусь, духівник прощі.
«Дуже приємно, що кількість учасників цієї прощі постійно зростає, що все більше організацій долучається до її проведення. Це чудова нагода у складні часи консолідувати суспільство, отримати духовне натхнення у складні часи бути сильними духом. Під час прощі ми матимемо медичний, психологічний, технічний супровід. Слід наголосити, що людина, яка йде у прощу, повинна бути до неї готовою: має мати палатку, зручне взуття, дощовик тощо», – Богдан Манько, голова оргкомітету прощі.
«Чому молода людина прагне, потребує ходити на прощу, і що її кличе туди? Насамперед, проща асоціюється з дорогою, і наше життя – теж дорога. Людина, яка йде в таку дорогу, прагне до розвитку, намагається вийти із зони свого комфорту, звичного середовища. Ми маємо шанс випробувати себе у незвичних ситуаціях, зрозуміти сутність справді важливих речей. Також проща – це спілкування із самими собою, спілкування з різноманітними людьми, спілкування з Богом у молитві, яке допоможе нам знайти своє покликання в житті, навчитися відповідальності», – Наталія Козопас, голова ЛО ТУСК «Обнова».
«У важкі часи і трагічні обставини, які панують в Україні, такі заходи, як піша проща до Унева, є чудовою нагодою для кожного переосмислити власне життя, пригадати важливі християнські цінності, відректися від брехні та егоїзму. Я впевнений, що люди, які вирушають у цю прощу, світлом своїх сердець зможуть зруйнувати ту темряву, яка заволоділа нашою країною. Не піддаваймося відчаю, нехай ця довга дорога до Унева покаже, що там, де з з тобою крокує Христос, немає місця для страху», – Євген Бойко, працівник управління внутрішньої політики ЛМР.
(фото: ZIK).