8 липня, у Львівському Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону відкрили та освятили спеціальний кабінет водного витягування хребта для реабілітації поранених учасників Антитерористичної операції.
Освячення здійснив о. Андрій Хомишин, капелан військового госпіталю та душпастир Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла ЛА УГКЦ.
Як розповів начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда, від появи задуму до відкриття кабінету минуло менше півроку. Основою нового кабінету став басейн, вартість якого становить близько 2 млн грн.
Головний хірург Західного регіону полковник медичної служби Іван Богдан зазначає, що басейн і терапія, яка в ньому проводитиметься, надзвичайно покращить реабілітаційні можливості шпиталю. «Близько 80% пацієнтів потребують проведення лікування в басейні, особливо на перших етапах, коли вони ослаблені», – наголосив І.Богдан.
Він додав, що лікування в басейні буде корисним при важких ушкодженнях центральної нервової системи, хребта, черепа та при травмах кінцівок. Разом з тим лікар наголосив, що басейн – не панацея, адже він допомагає в лікуванні, але поставити на ноги зовсім безнадійного пацієнта не може.
«Цей басейн унікальний тим, що з перших кроків був спланований як басейн для людей з обмеженими можливостями. Басейн має стабільну температуру води та повітря від 30°С і більше, щоб не було перепаду температур. Цей басейн має можливість транспортування пацієнта до води. Також ми маємо капсулу підводного витягу для витягування шийного, грудного та поперекового відділів хребта. Це єдиний басейн у Західній Україні, у якому будуть проводитись різні види реабілітації хворим з надважкими ураженнями нервової системи», – наголосив завідувач відділення відновлювального лікування клініки нейрохірургії та неврології Ростислав Данилков.
Одночасно займатися в басейні може один пацієнт та двоє інструкторів-реабілітологів, ще один пацієнт може паралельно проходити витягування. Усього протягом дня у басейні можуть виконувати вправи 4-5 пацієнтів, ще до 8 пацієнтів можуть проходити витягування хребта.
У планах військового госпіталю відкриття ще одного кабінету – для ерготерапії, у якому поранені бійці з частковим паралічем кінцівок зможуть адаптовуватися до повсякденного життя.
За матеріалами: www.kapelanstvo.info