У Львівському музеї історії релігії триває виставка “Святий Домінік і домініканці. 800 років духовної пригоди”

15578099_1211212732248660_1308976074860308612_oНагадуємо, 22 грудня 2016 року, у Львівський музей історії релігії і Монастир домініканців у Львові відкрили спільну виставку «Святий Домінік і домініканці. 800 років духовної пригоди».

Захід відбувся у Львівському музеї історії релігії, адреса: пл. Музейна, 1. Окрім того, під час відкриття демонстрували фільм «Святий Яцек – апостол слов’ян».

Виставка триватиме до 29 січня 2017 року, 17.00 год.

Це історія Ордену протягом восьми століть і його сьогодення. Є в експозиції й речі музею: скульптури, гравюри, картини, які доповнюють життя проповідників у Львові.

Довідка

800 років тому в Тулузі (Франція) іспанський чернець Домінік Гусман заснував Орден братів-проповідників, який отримав папське затвердження і благословення. Основними сферами діяльності домініканців були проповідь Євангелії, вивчення наук, освіта, боротьба з єресями, місіонерська діяльність.

Святий отець Папа Римський Франциск говорячи про ювілейний рік Ордену домініканців відзначив: «Вісімсотріччя спонукає нас згадати про мужів і жінок віри та пера, контемплятивних та місіонерів, мучеників й апостолів милосердної любові, які несли Божі ніжність та лагідність на весь світ, збагачуючи Церкву та показуючи нові можливості для втілення Євангелія через проповідування, свідчення та любов».

Місіонерська діяльність отців-домініканців у багатьох країнах світу  розгорнулася ще у ХІІІ столітті. Діяли вони і на Україні, у Києві й Львові, де збудували монастирські комплекси. Донині окрасою міста Лева є Домініканський монастир і костел.

Однак 1946 року ченці покинули місто. І лише після 65-річної перерви повернулися до Львова, «столиці Руської провінції». Відродження сьогодні духовного й історичного надбання, отці–проповідники вбачають у несенні слова Божого через проповідування, навчання, пастирське служіння вірним, а також в поверненні собі привілею бути інтегральною складовою українського культурного простору і наукового життя, в діалозі любові з усіма людьми доброї волі, як заповідав Господь.

За матеріалами«Католицький Медіа-Центр».