У Львові домовились про створення комісії для майбутнього міжконфесійного діалогу

unn8d-700x464Про роль релігії у «Революції гідності 2014» та християнські передумови майбутніх суспільних перетворень говорили 2 жовтня на семінарі Українського християнського академічного товариства (УХАТ) «Пам’ять, історія, ідентичність», який відбувся в Українському католицькому університеті в рамках 7-го Екуменічного соціального тижня.

Під час семінару представники УГКЦ та УПЦ КП домовились про створення комісії для майбутнього міжконфесійного діалогу.

Владика Ігор (Ісіченко), архиєпископ Харківсько-полтавської єпархії УАПЦ розповів про релігійні міфи, які російські ідеологи використовують в інформаційній війні проти України та причетність до неї представників духовенства РПЦ. Серед них архиєпископ виділив міфологізований образ жорстокого антиукраїнського режиму королівської Польщі та протистояння «православної цивілізації» і «постхристиянської» Європи. У своїй доповіді «Церква і виклики сепаратизму» владика Ігор окреслив тактику боротьби з сепаратистами на сході України: «Гуртуючись самі й гуртуючи довкола себе народ Божий у протистоянні спільним небезпекам ми, християни, й дамо гідну відповідь на брутальні виклики сепаратизму».

_DSC0118Під час свого виступу о. Михайло Димид порівняв Майдан з однією із найголовніших християнських Таїнств – Святим Причастям. Він стверджує, що Революція Гідності була результативною завдяки щирості молитви та єдності намірів. «Солідарність без розрахунку, волонтерство без підтексту, боротьба без прокльонів, жертовність без показовості, молитва без ексклюзивів — це ті 5 хлібин і 2 риби, які приніс не Ісус та апостоли, а сам нарід на Майдані», – зазначив отець.

Владика Євстратій (Зоря), архиєпископ Чернігівський і Ніжинський УПЦ КП звернув увагу на кризу у традиційних сімейних цінностях. Він впевнений, що це проблема навколо якої повинні об’єднатись усі християнські конфесії. «Спотворення поглядів на сім’ю характерні для всіх країн і всіх конфесій. Це кидає виклик, відповідь на який потрібно давати позавчора. Тому зараз її мають давати всі конфесії разом», — переконує владика.

«Ця зустріч складе хороший ґрунт для майбутнього міжконфесійного діалогу» – підсумував о. Ігор Шабан, голова комісії УГКЦ у справах єдності християн.