У Львові Глава УГКЦ та Президент України урочисто відкрили пам’ятник митрополиту Андрею (Фото)

c007ba12bad5292fc41d67f9372be3d5_1438170181_extra_largeСьогодні у Львові урочисто відзначають 150-ліття від дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Зокрема, о 10.00 год. в Архикатедральному соборі святого Юра відбулась Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ. Опісля відбулось урочисте посвячення пам’ятника Андрею Шептицькому на Святоюрській площі та мистецька програма від Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик». ». Участь у церемонії відкриття пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому взяв Президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною Порошенко, Блаженнійший Святослав, Глава УГКЦ, Митрополит і Архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор, преосвященні владики, керівництво міста та області.

Урочисте відкриття монументу розпочалася із виконання Гімну України. Опісля до присутніх звернувся Петро Порошенко.

c19e2f17b7f4e7c98af43d700aa60505_1438170177_extra_large«Велика приємність для мене бути тут сьогодні серед вас. Як не згадати далекоглядну і ґрунтовну пастирську діяльність Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького. Треба зробити належне послання на його героїчну апостольську працю, щоб зрозуміти по-людському незбагненну живучість УГКЦ в темні роки переслідування. Ці слова належать Папі Івану Павлу ІІ. І сказав він це тут, у Львові, 14 років тому, під час зустрічі з молоддю.

Я радий і надзвичайно вдячний теперішньому Папі Франциску за те, що у 150-ту річницю народження Владики Андрея апостольська столиця зробила важливий крок у процесі беатифікації нашого Митрополита, і визнала його чесноти.

Сьогодні і ми з вами відновлюємо історичну справедливість і відкриваємо монумент Шептицькому у Львові. Та найкращий пам’ятник Владиці – сама незалежна Україна, яка крокує до родини європейських народів» – зазначив Президент України.

Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) відкриття монументу праведному Митрополитові назвав історичною подією, а спроби вшанувати владику Андрея – невід’ємною частиною національно-визвольних змагань нашого народу.

DSC_3122«Сьогодні місто Львів, Українська греко-католицька церква та весь український народ переживає, безперечно, історичну подію. Подію, на яку очікувало не одне покоління українців і просто побожних, добрих людей. Сьогодні, у 150-ту річницю, відколи Господь Бог подарував нашій Церкві та народові великого Пророка, Провідника і святця, ми відкриваємо праведному Андреєві величавий пам’ятник у княжому місті Львові.

Погляньмо на цей пам’ятник: ми не бачимо тріумфального князя Церкви в розкішних архієрейських  шатах, ми бачимо бідного, вбогого монаха, підперезаного шкіряним ременем чесноти, послуху і убогості. Ми бачимо Мойсея українська народу, який сходить з цієї Святоюрської гори, наче з українського Синаю після не сорокаденної, а вісімдесятилітньої молитви і стояння перед Божим обличчям. Цей Мойсей українського народу сьогодні стоїть і опирається своєю рукою на непорушну скелю української історії і коріння свого народу – це є стела роду Шептицьких, цього роду, який видав двох київських митрополитів, який нам подарував Мойсея українського народу.

Ми бачимо, що у правій руці Митрополит тримає жезл, наче Мойсей, який в дорозі тим жезлом виточив зі скелі воду, щоби напоїти свій народ, тим жезлом розділив води Червоного моря. Той жезл в руках Андрея є ніщо інше, як хрест Христовий, який він приклав до свого серця. Так, наче зараз він тим жезлом махне в наш бік, для того, щоб хвилі нашого сьогодення, хвилі непростого історичного моменту розступилися. Відчувається, що зараз Митрополит зійде з цього постаменту і – до свободи, переведе з рабства до обітованої землі свій Божий український народ» – переконаний Блаженнійший Святослав, Глава УГКЦ.

Нагадаємо, пам’ятник Митрополиту Андрею Шептицькому запроектований на гранітному стилобаті і орієнтований на південний схід. Статуя пам’ятника (бронзовее литво) – висотою 3,6 м, загальна висота композиції з базисною частиною в камені – до 5,8 м, стилобат пам’ятника – включення елементів граніту полірованого, коричнево-охристого відтінків, замощення площі, алей – комбіноване: природній камінь, плити ФЕМ сіро-охристі, коричневі відтінки.

Видатки на реконструкцію (відновлення) площі святого Юра зі спорудженням пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому у м. Львові, передбачені у бюджеті міста Львова, становлять 30 млн. грн.

Додамо, що повну версію відео з урочистостей під час відкриття пам’ятника можна переглянути на каналі сайту у youtube

Фото: www.president.gov.ua