У Львові молитвою та творенням світлової хвилі вшанували пам’ять дітей, які померли під час вагітності, чи після народження

Вчора, 15 жовтня 2020 року, у день втраченої дитини, у на Святоюрській площі та у Архикатедральному соборі св. Юра провели заходи із вшанування пам’яті дітей, які померли під час вагітності, або відразу після народження.

Львів’янка Анна Павлів, чия донька прожила лише 26 днів,  розповіла кореспонденту “Суспільного” про свою втрату:

“Я перебувала в одній палаті із породілями, до них всі приходили, вітали, а  мені  близькі навіть  зателефонувати боялися, не знали що сказати”.

Таким матерям і батькам приходить на допомогу організація “Слід життя” і її керівниця с. Юстина (Голубець) СНДМ:

“Звичайно, що біль кожної втрати є нестерпним. Але цей день не є сумним. Це день, де ми можемо об’єднуватись і своєю присутністю сказати, що «я підтримую життя, навіть якщо воно є коротким».

Організація “Слід життя” не лише морально підтримує батьків, які переживають втрату, але також допомагає створити у певному сенсі позитивні спогади про втрачених дітей: відбиток ніжки, фото. Сьогодні небайдужі з різних куточків України надсилають мініатюрний одяг для немовлят-ангелів. 

Заходи на Святоюрському пагорбі розпочалися з неформального спілкування на подвір’ї, опісля – лекції с.Юстини, яка розповіла про основні напрямки діяльності “Сліду життя”. Центральною подією стала Божественна Літургія, під час якої присутні не соромилися сліз, адже навіть найкоротше життя приходить у світ, аби залишити свій особливий відбиток, змінити наше суспільство на краще. 

Єднаючись із усім світом, кожен учасник запалив свою свічку о 19:00 год. Таким чином Святоюрську площу охопила потужна світлова хвиля, символізуючи силу пам’яті, яка живе у серцях.

Фото: Myroslav Mtm