У Львові перебуває чудотворна Дубенсько-Чернігівська ікона Божої Матері

ikona_bojoyi_materi_dubenskaya-big-150x150У львівському храмі Благовіщення Пресвятої  Богородиці УПЦ КП (вул. Антонича, 5) з 13 серпня 2016 року перебуває чудотворна Дубенсько-Чернігівська ікона Божої Матері. Святиню у 2010 році передали до Свято-Катеринівського кафедрального собору  Чернігова. Опісля ікона почала «мандрувати» областями України.

У храмі Благовіщення щоденно звершуються богослужіння о 9.00 та о 18.00 год., тож львів’яни та гості міста мають можливість помолитися перед іконою у храмі з 8.30 до 19.00 год. У Львові ікона перебуватиме до 26 серпня (11.00 год), опісля помандрує до села Нижнє Синьовидне (Сколівський район, Львівська обл.), а з 30 серпня до 18 вересня знову буде у нашому місті.

Довідка:

З давніх часів Дубенська ікона Пресвятої Богородиці належала до сімейних святинь знаменитого роду князів Острозьких. Перша згадка про неї датується 1565 роком, коли князь Констянтин Острозький запросив до себе на ночівлю подорожніх. Серед них була незряча жінка, яка самостійно зайшла до кімнати, де була святиня і приклонившись прозріла. Князь одразу відправився в монастир і розповів про все ігумену, а зранку відвіз ікону в Дубенський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир. Оригінал святині зник впродовж Першої світової війни, а копія потрапила у Чернігівську область. Наприкінці ХІХ ст., в північній частині області у містах Новгород-Сіверському, Коропі, Сосниці лютувала епідемія морової язви. Після того, як було звершено хресні ходи з Дубенською іконою, хвороба відступила, а багато людей отримали зцілення.  У буремні 20-ті роки минулого століття, коли богоборчою владою нищились монастирі і храми, Дубенська ікона потрапила до благочестивої прихожанки монастиря, котра її зберігала до кінця 90-х років ХХ століття. Таким чином, ікону було врятовано від знищення.