Сьогодні, 18 травня 2019 року, у Львові відбулася низка заходів, приурочених до 75-тих роковин депортації кримськотатарського народу з Криму. Під час цієї трагедії загинула майже половина народу. Однак і сьогодні кримські татари не мають змоги проживати на рідній землі через російську окупацію Криму.
Після Всеукраїнської акції “Хвилина мовчання” під стінами Львівської міської ради розпочалася спільна молитва за жертв депортації. Зі словом до присутніх звернувся отець-доктор Севастіян Дмитрух:
“Дорогі поселенці кримськотатарського народу, які сьогодні перебуваєте у Львові , які перебуваєте розсіяні по світу. Сьогодні вже 5 рік, як знову новий окупант проганяє з рідної оселі і з рідної землі. Львів став для Вас прибіжищем. Як добрий батько своїх дітей. Тому почувайте себе тут вільно, щасливо і міцнійте у силі, щоб знову прийшов час і Ви змогли повернутися на свою рідну кримську землю.Ми з Вами” – наголосив священнослужитель.
Спільну молитву також промовив імам Культурного центру кримських татар Енвер Кучук. Імам розповів, що під час депортації кримським татарам дали на збори 15 хвилин. І було багато сумнівів на те, що взяти із собою. Лище ніхто не сумнівався у тому, що потрібно взяти Священний Коран.
“Цього дня, 75 років тому мій народ відірвали із корінням зі своєї рідної землі, осель. І ті, хто це зробив, сподівався, що цей народ зникне, що від цього народу нічого не залишиться. Тому ми стверджуємо, що це саме геноцид. Але той , хто це робив, забув, що віру у Всевишнього неможливо вирвати із наших сердець. І завдяки цій вірі ми вистояли, ми вижили і повернулися на Батьківщину. І сьогодні, коли наш народ настигнула чергова трагедія, ми завдяки цій вірі також зберігаємося” – сказав імам.
Міський голова Львова Андрій Садовий наголосив, що Україна – це наш спільний дім:
“Ми сьогодні урочисто відкрили пам’ятну таблицю на будівлі Ратуші,де трьома мовами – українською, англійською та мовою кримських татар названа площа Ринок. Це важливо, щоб Ви пам’ятали, що Україна – це наш спільний дім. Ми не можемо наперед сказати, що буде завтра. Але якщо ми маємо віру, що ми будемо господарями на своїй землі – так воно і буде. Я маю велику мрію повернутися в Крим. Бо я люблю Крим. Тому що Крим – це Україна” – підкреслив міський голова Львова.
Прочитати про відкриття таблиці можна тут
Частина фото Маркіяна Лисейка