У Львові реставрують найдавніший жіночий монастир

Колишній монастир сестер-бенедиктинок, що у Львові на Вічевій площі, відреставрують – минулого тижня розпочалося відновлення монастирської вежі. Зараз тут діє Свято-Покровський жіночий монастир Студійського Уставу УГКЦ.

Про це пише Суспільне.

Реставраційні роботи над монастирем розпочали ще до повномасштабного вторгнення, у 2021 році. Зараз їх відновили – над відновленням ренесансного аттика вежі монастиря співпрацюють українські та польські спеціалісти, а фінансує проєкт Міністерство культури та національної спадщини Польщі.

Зараз реставратори працюють над очищенням каменю від моху, а також цементу, який, за словами спеціалістів, шкодить каменю і руйнує його. До кінця літа майстри очистять та укріплять камені, а також доповнять втрачені елементи й завершать відновлення аттика монастиря. Цього року планують повністю відреставрувати вежу, яка має фігури й елементи декору з усіх боків.

«Це дуже цікава ренесансна архітектура Львова, один з перших жіночих монастирів. Пам’ятка архітектури народилася ще в XVI столітті. Її будував архітектор Павло Римлянин. Аттик ховає понижений дах і несе велику цінність, оскільки він є яскравим прикладом ренесансної архітектури», — розповідає реставраторка Олена Савчук.

За її словами, головна фігура композиції — Діва Марія з немовлям. Ще дві фігури пов’язані з Бенедиктинським орденом — святий Бенедикт, засновник ордену бенедиктинців і його учень Плацит, а також ангел-охоронець.

«Наразі ми працюємо над реставрацією скульптурного завершення вежі дзвіниці монастиря бенедиктинок. Стан збереження скульптур та ліпнини відносно в незадовільному стані, вони всі понищені дією атмосферного тиску, вітру, дощу. Найбільше ми будемо працювати над відновленням автентичного вигляду та втрачених частин — руки скульптур, їхні риси», — каже реставраторка Софія Нагай.

Також читайте: “Молитись, працювати”, жити. Історія комплексу львівських бенедиктинок

Фото: ratelist.top