У Львові триває спецпроект “Література проти агресії”

kkjjjjhЦьогоріч в межах 23 Форуму видавців у м. Львові відбувається спецпроект «Література проти агресії». В проекті – дискусії, книжкові презентації, а також “Історії іншості” – серія коротких і відвертих публічних інтерв’ю з літераторами та інтелектуалами, що пережили чи переживають досвід соціального відчуження.

Тему проекту продиктувала сама реальність: у час зростання різноманітних радикалізмів (релігійних, етнічних, національних), коли поодинокі “постріли” терористичних актів поступово зливаються в гул неоголошеної війни всіх з усіма, коли над світом нависає тінь дедалі краще організованого ісламського фундаменталізму, коли східний край Європи – український Донбас – горить у вогні “гібридної” війни, і двополюсність світу знову стає зловісною реальністю, – виникає природне питання, що і як може література протиставити цій хвилі нетерпимості і агресії? Якими інструментами пом’якшення, примирення вона володіє? Чи, можливо, їй залишається роль спостерігача і “плакальниці”? Зрештою, не варто плекати ілюзію невинності літератури: нерідко вона сама ставала і стає двигуном агресії.

Нетерпимість і агресія завжди скеровані на Іншого: того, хто належить до іншої раси чи етносу, сповідує іншу релігію, має іншу ґендерну ідентичність, є фізично чи психічно неповносравним, або ж просто в той чи інший спосіб вирізняється з “нормативної” спільноти. Тому важливою темою проекту є Інший та “іншості”, різниці, які в певних соціальних і політичних умовах стають приводом для агресії та насильства.

Детальніше про спецпроект “Література протии агресії” читайте в ексклюзивному інтерв’ю з Остапом Сливинським,  поетом та перекладачем, який є ініціатором та координатором заходу.

ПРОГРАМА НА НАСТУПНІ ДНІ

16 вересня 2016 року, п’ятниця:

15:00–16:15 – “Полюбити найближчого Іншого. Що може врятувати Європу?”. Розмова з Карлом-Маркусом Ґаусом (Австрія). Модератор Олеся Яремчук. Антикафе CoММuna.

15:00-15:45 – “Історії іншості”: Фрідріх Чернишов (Україна). Співрозмовник: Остап Сливинський. Libraria Speakeasy Bar, вірменський дворик.

16:00-16:45 – “Історії іншості”: Зукісва Уоннер (ПАР). Співрозмовник: Остап Сливинський. Libraria Speakeasy Bar, вірменський дворик.

17 вересня 2016 року, субота:

18:00–19:15 – “Мінус страх: як говорити з ісламським світом без упереджень”. Розмова. Учасники: Алім Алієв, Катерина Калитко, Бекір Мамутов. Модератор Анастасія Левкова. готель “Жорж”, камінна зала.

15:00-15:45 – “Історії іншості”: Роман Кисляк (Україна). Співрозмовник: Остап Сливинський. Libraria Speakeasy Bar, вірменський дворик.

16:00-16:45 – “Історії іншості”: Ілля Камінський (Україна – США). Співрозмовник: Остап Сливинський. Libraria Speakeasy Bar, вірменський дворик.

18 вересня 2016 року, неділя:

15:00-15:45 – “Історії іншості”: Аль Аґамі (Уганда – Данія). Співрозмовник: Остап Сливинський. Libraria Speakeasy Bar, вірменський дворик.

Нагадаємо, вчора в рамках проекту відбулись такі заходи:

15 вересня 2016 року, четвер :

13:00–13:45 – “Махатма Ганді. Педагогіка ненасильства”. Презентація книги. Антикафе CoММuna.

18:00–19:15 – “Чи здатна література протистояти насильству?”. Розмова. Учасники: Осе Берг (Швеція), Зємовіт Щерек (Польща), Любов Якимчук (Україна), Наталка Сняданко (Україна). Модератор Остап Сливинський, готель “Жорж”, камінна зала.

Вхід на заходи – вільний!

За матеріалами: “Форум видавців”.