У Львові відбувся круглий стіл про європейські виміри Ісламу

14344337_1106110376147224_4568952594128655985_nУ неділю, 18 вересня 2016 року, в рамках 23-го Форуму видавців у Львові, в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся круглий стіл «Європейські виміри Ісламу: «великий кордон» і цивілізаційні впливи».

У рамках заходу свої доповіді прочитали – шейх Саід Ісмагілов, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» та спеціаліст з християнсько-мусульманського діалогу Роман Назаренко.

Під час круглого столу  відбулись розмови про історію Ісламу та мусульман в Україні. Учасники заходу обговорювали проблеми, що виникли в Західній Європі після масової міграції мусульман, аналізували нові книжки, присвячені дослідженню мусульманської спільноти, надруковані на Заході та в Україні.

Шейх Саід Ісмагілов у своїй доповіді і розповів про результати двох соціологічних досліджень про ставлення українців до Ісламу та мусульман.

Особливу «родзинку» дискусії додавало й те, що її учасники обговорювали та порівнювали літературу, яка протягом року була надрукована на території нашої держави та у Західній Європі. Висновок обговорення такий: європейці сприймають мусульман як певну проблему (навіть з апокаліптичними очікуваннями), а українські письменники як невід’ємну частину історії та культури нашої держави.

Після завершення круглого столу директор Наукової бібліотеки та відомий релігієзнавець Василь Кметь продемонстрував стародавні рукописи та книжки арабською мовою, що зберігаються у фондах бібліотеки.

Джерело:  Шейх Саід Ісмагілов (сторінка у соцмережах).