У Львові відбувся міжрелігійний поетичний фестиваль

JYJSnEO-world-peace-wallpaperУ Львові провели поетичний міжрелігійний фестиваль “Вірші миру” з нагоди Всесвітнього дня миру.   Організували захід –  Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас», Львівський клуб «MasterPeace», сайт «Духовна велич Львова» та Львівська міська рада.

«Ми вирішили зібрати духовенство і мирян нашого міста, які належать до Юдаїзму, Ісламу і Християнської традиції, щоб спільно прочитати вірші поетів (сучасників і класиків), і тим самим показати, що у поезії і мистецтві є дуже багато таких активних сил, які можуть протистояти насильству і агресії, які, на жаль, є у нашому суспільстві. І от з допомогою мистецтва  прагнемо налагодити міжрелігійний діалог» – зазначила журналіст сайту «Духовна велич Львова», співорганізатор фестивалю «Вірші миру» Лідія Батіг.

Поезія здатна вплинути на світ – переконаний  завідувач канцелярії Львівського єпархіального управління УПЦ КП о. Артемій Бабленюк:

«Переважно ті люди, які у своєму житті люблять творчість, намагаються не робити зла. Будь-яка релігія у своїй пошані до Бога, так чи інакше виявляється  у поезії і творчості. Адже у будь-якій релігії можна знайти поезію. Це, наприклад, псалми Давида».

Під час фестивалю учасники прочитали 26 віршів українських, кримськотатарських, юдейських авторів. І ця цифра, за словами організаторів, невипадкова – вона символізує річницю Незалежності нашої держави. Під час події лунала поезія Ліни Костенко,  Василя Стуса, Сергія Жадана, Юрія Іздрика,  Єгуди Аміхая,  Іцхока-Лейбуша Переца, Кароля Войтили та інших авторів.

Імам Мурат Сулейманов декламував вірші мусульман, які мешкають у Львові. Найактуальніша тема нині – це мир, наголосив шейх:

«Людина повинна жити у мирі, але мир починається із тебе самого. У Корані ідеться про те, що Бог не змінить ситуацію людей, поки вони самі себе не змінять. Я звернувся до мусульман, які пишуть. Це поезії про важливість миру і  про те, що потрібно  для нього зробити».

Рабин громади прогресивного юдаїзму Тейва – Сіва Файнерман привітав присутніх із святом Рош Гашана, а також розповів філософські притчі про створення світу і непростий шлях до Раю:

«Господь  – добро, любов і мир. «Блаженні миротворці, бо вони будуть наречені синами Божими». Це трохи виходить за межі юдаїки, це Новий Заповіт. Але у мене поруч стоять моя Тора, Коран і Новий Заповіт. А чому? Тому що Августин колись сказав: «Весь Старий Заповіт у Новому Заповіті».

Найбільш активними учасниками міжрелігійного фестивалю стали студенти. Перевагу вони надали письменникам, які є нашими сучасниками, а отже так само глибоко відчувають суспільні процеси України. Студентка Львівського національного університету імені Івана Франка Дарина Трофімова зізналася, що читання поезії – це її хобі. Сенси, які приховані між рядками, можна шукати повсякчас:

«Я дуже люблю, коли у віршах присутня краса і пояснення її значення для людей. Міжрелігійні фестивалі дуже важливі. Адже ми завжди маємо пам’ятати про такі речі, як віра, добро і загальнолюдські цінності».

Під час фестивалю лунала гітарна музика, а також акапельний спів. Свою авторську пісню виконала молода поетка Юлія Ковтун.

Організатори планують зробити такі міжрелігійні фестивалі гарною львівською традицією. Через негоду подію не вдалося провести просто неба, але цілком імовірно, що вже навесні, чи влітку поетичні зустрічі відбуватимуться біля міської  Ратуші.

Автор матеріалу та світлин: Оксана Бабенко