Львівський Музей Митрополита Андрея Шептицького запрошує на відкриття виставки українського скульптора та художника, засновника рельєфного тиснення на шкірі Ігоря Копчика. Всі охочі вже цієї неділі мають можливість побачити твори, виконані за унікальною технікою, яку, поєднавши різні ремесла, винайшов митець.
«Ігор Копчик, відомий своєю майстерністю та індивідуалістичною творчістю, розкриває перед глядачами унікальну техніку тиснення на шкірі, що поєднує у собі кілька ремесел одночасно. Кожна його робота втілює в собі синтез створення рельєфних композицій у м’якому матеріалі, ліплення з гіпсу та цементу, відливання з металу та, звичайно ж, тиснення на шкірі. Унікальність його підходу полягає в тому, що для кожної роботи художник власноруч виготовляє оригінальне кліше з металу, що стає його неповторною майстернею», – зазначають організатори виставки.
Через велику складність процесу тиснення, що відбувається у гідравлічному пресі при високій температурі та з використанням спеціальної твердої ґуми, Ігор Копчик створює не більше кількох робіт на рік. Це робить кожен його твір унікальним та неповторним.
«Починаючи свій шлях у світі мистецтва як скульптор малих форм, Ігор Копчик швидко здобув популярність та визнання. Його роботи були представлені на понад 15 персональних виставках, включаючи і пересувну експозицію, яка гастролювала в німецьких містах. Роботи митця знаходяться у престижних колекціях музеїв США та Канади, а також були подаровані видатним особистостям, серед яких папа Римський Іван Павло ІІ, президенти Білл Клінтон та Віктор Ющенко, а також патріарх Варфоломій І», – підкреслюють організатори виставки. Тож експозиція, представлена у Музеї Шептицького, стане цікавою подією для любителів мистецтва та професійних митців.
Виставку присвятили до 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка. Твори, представлені тут, тематично об’єднані трьома темами:
- «Біблійними шляхами»
- «Шевченкіана»
- «Історія мого народу»
Урочисте відкриття виставки відбудеться 3 березня 2024 року об 11:30 в Музеї Митрополита Андрея Шептицького (м. Львів, вул. Максима Кривоноса, 1).
Вхід вільний
Експозиції музею розташовані на першому поверсі і всі приміщення музею є доступними для пересування на кріслі колісному. З цією метою при головній брамі також встановлено гідравлічний підйомник/ліфт.
Джерело: фейсбук-подія відкриття виставки