З 19 по 31 травня 2015 року в Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17), експонуватиметься Національна пересувна виставка образотворчого і прикладного мистецтва в’язнів «Переображення Господньою любов’ю».
У її відкритті братимуть участь представники Управління Державної пенітенціарної служби України в Львівській області, недержавних організацій, мас-медіа. Мета виставки – посприяти суспільному діалогу та процесу реінтеграції наших співгромадян, що опинилися в місцях позбавлення волі. Експозиція включає 113 творів, переданих із пенітенціарних установ України.
Керівник Відділу Курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України о. Костянтин Пантелей вважає, що пенітенціарна ідея полягає у тому, щоби змінити саму парадигму мислення про засуджених. Нам треба вчитися дивитись на них не просто як на винуватців, але більш інтегрально, враховуючи, наприклад, сам контекст вчинення злочину і рівень справедливості правосуддя у країні. Слід пам’ятати і про важливість того, щоб засуджений зумів простити сам собі і отримав прощення суспільства, міг розраховувати на супровід у в’язниці та реабілітацію після відбуття терміну покарання.
Крім того, з нагоди відкриття виставки 19 травня 2015 року у конференц-залі Філософсько-богословського факультету Українського католицького університету (вул. Хуторівка, 35а) відбуватиметься круглий стіл «Український вимір пенітенціарної ідеї» за участю студентів, душпастирів, капеланів, волонтерів, що працюють із засудженими, соціальних працівників, юристів, журналістів, психологів. Метою круглого столу буде сприяння суспільному діалогу у громадському, студентському й академічному середовищі для кращого розуміння пенітенціарної ідеї, ресоціалізації засуджених до позбавлення волі, зокрема через співпрацю Церкви і суспільства.