Експозицію «Реліквії єврейського світу Галичини» відкриють 28 березня в Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України (проспект Свободи, 15).
За словами завідувача сектором експозиції установи Андрія Колота, це буде унікальний і масштабний показ, присвячений 85-й річниці Виставки єврейського художнього промислу, яка була розгорнута в залах Міського промислового музею у Львові у березні 1933 року, де представили пам’ятки як з приватних колекцій, так і з синагог Галичини.
«Ця виставка сформувала в суспільстві розуміння необхідності створення Єврейського музею, який був урочисто відкритий роком пізніше, в 1939 році музей ліквідували, а в лютому 1940-го збірник передали Музею художнього промислу. З початком Другої світової війни під загрозою знищення виявляється колекція Максиміліана Гольдштейна, яку, заради збереження, Гольдштейн передає в липні 1941 року цьому ж музею як депозит. Таким чином в Музеї художнього промислу сформувалася найбільша і найякісніша на той час колекція юдаїки, яку після 1951 року успадкував Державний музей етнографії та художнього промислу Академії наук УРСР», – розповів Андрій Калатай.
Експозиція «Реліквії єврейського світу Галичини» розгорнута в п’яти залах. Представлені раритети передають сакральну атмосферу синагоги, річний цикл релігійних єврейських свят, вироби різних ремесел. Окремі зали присвятять відомому колекціонеру єврейських старожитностей Максиміліану Гольдштейну і його колекції екслібрисів, витинанок та графіки.
Частина пам’яток свого часу була представлена на виставці 1933 року, але більшість експонатів відвідувачам покажуть вперше. Проект «Реліквії єврейського світу Галичини» відбудеться за фінансової підтримки Всеукраїнського благодійного єврейського фонду “Хесед-Ар’є” та Центру єврейських досліджень Університету Норсвестерн ім. Сім’ї Краун.