У музеї «Тюрма на Лонцького» молитовно вшанують пам’ять блаженного о. Омеляна Ковча

Омелян-КовчУ п’ятницю, 25 березня, у день роковин смерті  о. Омеляна Ковча, у музеї «Тюрма на Лонцького» відбудуться пам’ятні заходи присвячені цьому мученику Христової Церкви. О 12.00 год. розпочнеться поминальна панахида, опісля племінник священнослужителя, охрещені ним миряни та інші охочі зможуть висловити свої спогади.

«Щороку наприкінці березня тисячі людей приїжджають до Майданека – табору масового знищення в передмісті Любліна, створеного восени 1941 р. нацистами. Саме тут 25 березня загинув о. Омелян Ковч, видатний священик, з незламною вірою, який служить взірцем для усіх поколінь. У цей день ми вирішили влаштувати пам’ятні заходи до роковин його смерті також у Львові, у музеї «Тюрма на Лонцького». Запрошуємо усіх небайдужих долучитися до вшанування цієї непересічної людини» – зазначає співорганізатор заходу Роман Костирко.

о.Омелян Ковч розпочав свою мученицьку хресну дорогу до концтабору смерті під Любліном саме з ув’язнення у сумнозвісній тюрмі на Лонцького у Львові, де за нацистської окупації, розташовувалася слідча в’язниця гестапо. Омеляна Ковча  арештували навесні 1943 року за надання допомоги євреям. Окупанти відправили греко-католицького священика до концтабору Майданек поблизу Любліна. У жахітті «фабрики смерті» отець Омелян Ковч таємно продовжував свою священичу діяльність, допомагаючи представникам різних національностей гідно попрощатися із життям у серці.

«Можливо, наші Церкви різні, але в усіх них царює той же великий Всемогутній Бог. Коли я відправляю Службу Божу, всі вони разом моляться. Моляться різними мовами, але чи Бог не розуміє усіх мов? Вони вмирають по-різному, а я допомагаю їм переходити цей місток у вічність» – написав у своєму листі до рідних о. Омелян.

kovchОтець Омелян Ковч беатифікований 27 червня 2001 р. у м. Львові під час Божественної Літургії у візантійському обряді за участю папи Івана Павла ІІ.

А 24 квітня 2009 р. блаженний Омелян Ковч був проголошений покровителем пастирів Української Греко-Католицької Церкви. Через кілька днів з Майданека в Одесу  привезли прах, що залишився від безлічі спалених нацистами людей. Через те, що неможливо було знайти справжні мощі блаженного Омеляна Ковча, УГКЦ ухвалила рішення вважати цей прах мощами блаженного мученика.