Про цінність життя та повагу до людської гідності говорили під час великопісних реколекцій на парафії святого Архангела Михаїла, що на Сихові.
25 березня, у свято Благовіщення, Римо-Католицька Церква також відзначає День Святості Життя та Духовного усиновлення ненародженої дитини. Духовне усиновлення ненародженої дитини полягає у щоденній молитві за дитину, якій загрожує аборт.
25 березня 2021 року, на парафії святого Архангела Михаїла у цей день розпочалися великопісні реколекцій, які триватимуть до 29 березня. Їх проведе о. Руслан Михалків, ректор Вищої Семінарії Київсько-Житомирської дієцезії у Ворзелі. Перша конференція на тему «Штучне запліднення, а святість життя» уже відбулася.
Під час виступу о. Руслан зазначив, що ми живемо в часи, коли технології входять у дуже делікатні та особисті сфери, тому важливо не переставати бачити саме у Бозі господаря та автора нашого життя. Отець наголосив, що до питання штучного запліднення Церква ставиться з певною дистанцією. Адже народження дитини в такий спосіб означає вбивство інших дітей, які теж могли народитися. Сурогатне материнство – це дійсність, яка для християн також є неприйнятною.
Сім’ям, які мріють про народження дитини, священик радить не припиняти молитися та шукати благословення у Бога. Навіть у Святому Письмі є багато прикладів, коли Бог дає життя, тоді коли цього хоче. Так 90-річна Сара змогла народити дитину, бо не переставала вірити.
Опісля відбулося освячення фігури Пресвятої Діви Марії і дітей та Святий Розарій. Фігуру освятив митрополит Мечислав Мокшицький, який закликав молитися про відвагу та відповідальність для тих матерів і батьків, які сьогодні відвертають своє лице від зачатої дитини: «Нехай у їхніх серцях все-таки переможе батьківська любов, яка приносить радість від народження нового життя». Відтепер до цієї фігури зможуть приходити усі охочі та молитися у своїх наміреннях.
Завершився день Святою Месою, яку очолив митрополит. Під час проповіді він ще раз закцентував на святості життя і нагадав слова Папи Івана Павла ІІ, який говорив, що народ який вбиває своїх дітей – це народ без майбутнього. «Тому усі ми маємо рішуче стояти на сторожі життя, яке є святим даром, на сторожі гідності кожної людини, особливо ще ненародженої. Про це тепер буде нагадувати фігура Пресвятої Діви Марії, яку ми освятили.»
Також архиєпископ зазначив, що в Урочистість Благовіщення, ми згадуємо як Архангел Гавриїл сповіщає Марію про народження Сина та називає її – сповненою благодаті. Ніколи до цього в історії спасіння ніхто не звертався так до жінки і ніколи потім ніхто не скаже так до людини. Це особливе звернення означає, що Марія була, є і завжди називатиметься Матір’ю-Дівою. Вона не побоялася прийняла відважне рішення, про яке ніколи не шкодувала, а народження Ісуса стало початком дороги спасіння. Тому до слів Папи Івана Павла ІІ архиєпископ додав: «Сім’я яка вбиває власних дітей – це сім’я без майбутнього, світ, який не шанує власних дітей – це світ без майбутнього.»
На завершення лунали слова подяки від парафіян для єпископа та усіх присутніх. Настоятель храму о. Яцек Коцур також подякував доброчинцям, які подарували цю фігуру та усім, хто єднався спільно у молитві. Він закликав будувати своє життя у любові та ревно захищати християнську віру і Божий закон.
Після цього, присутні спільно помолилися за духовне усиновлення ненароджених дітей, а кожен охочий зміг взяти на себе зобов’язання протягом 9 місяців молитися у цьому наміренні, і в такий спосіб духовно всиновити ненароджену дитину.
Під звуки пісень та шепіт щирих молитов виходили люди на подвір’я храму. І кожен ніс у своєму серці частинку отриманої мудрості та чистої любові, а найважливіше – пошану до життя, на сторожі якого ми маємо ревно стояти.
Підготувала Наталія Бельзецька
Фото – Сергій Якубовський