У Школі міжрелігійної журналістики слухали лекції про Іслам, тероризм і ЗМІ

17201385_1196763993774804_6354542787474010011_nВчора, 9 березня 2017 року, відбулася третя зустріч у рамках Школи міжрелігійної журналістики. Вперше учасники проекту побували на виїзному засіданні – у Ісламському культурному центрі ім. Мухаммада Асада (м. Львів, вул. Авраама Лінкольна, 29а).

Учасники Школи мали можливість послухати одразу двох спікерів – імама Мурата Сулейманова, духовного керівника Центру, а також Ділявера Саідахметова, релігійного журналіста та редактора веб-ресурсу «Ислам для всех».

У своїй доповіді імам Мурат Сулейманов зосередив увагу на ключових цінностях для кожного мусульманина, розповівши слухачам про значення намазу (молитви), закяту (милостині), хаджу (паломництва до Мекки та Медини), Рамадану. Окрім того, імам розповів про моменти, які спонукають до творення стереотипів щодо ісламу, як релігії агресії: неправильне розуміння слів «Аллах Акбар», «джихад», «хіджаб». Також духівник зосередив увагу на темах, які є найбільш дражливими у медіапросторі – багатоженство, місце жінки-мусульманки у суспільстві. Імам наголосив, що іслам цілком мирно спрямований до інших релігій, навівши приклад пророка Мухаммада, який мав прекрасні стосунки з юдеями, проживаючи у Медині.

«Іслам – це релігія, яка має свої принципи, але не насильно не зобов’язує. Тут кожен має право вибору. Наприклад, жінку ніхто не має права змусити носити хустку – ні батько, ні брат, ні друзі. Це її добра воля. Носіння хустки символізує покірність і релігійність, водночас підкреслюючи повагу до свободи людини в ісламі»,зазначив імам Мурат Сулейманов.

У другій частині зустрічі учасники Школи міркували над баченням ісламу у медіапросторі, де релігію зазвичай висвітлюють крізь призму тероризму. Журналіст Ділявер Саідахметов поділився з аудиторією напрацюваннями свого наукового дослідження, зазначивши, що важливо протидіяти цим упередженням, адже іслам та ісламізм – це абсолютно різні поняття. Іслам базується виключно на принципах Священних Писань, натомість ісламізм – ідеологія, заснована на релігійному фанатизмі. Ділявер Саідахметов запропонував журналістам уникати помилок, перевіривши інформацію; усвідомлювати особисту відповідальність за написане; не ображати переконання інших; не займатися прозелітизмом; поглиблювати знання про інші релігії.

Після зустрічі відбулося нагородження переможців за найкращі есеї про міжрелігійний діалог. Опісля – учасники мали можливість взяти участь у вечірньому намазі, а також отримати відповіді на всі особисті запитання, частуючись традиційними східними солодощами.

Читайте також:

“У Львові відбулась перша лекція в рамках Школи міжрелігійної журналістики (ФОТОРЕПОРТАЖ)”

“Під час другої лекції ШМЖ говорили про православний аспект у міжрелігійній комунікації (Фото і відео)”

Організатори просять учасників Школи стежити за анонсами на сторінках сайту “Духовна велич Львова” та на сторінці проекту в соціальній мережі Facebook.

Наступна зустріч відбудеться в актовій залі Львівської торгово-промислової палати, у середу, 15 березня, о 15:00 год. (Стрийський парк, 14). Тема тренінгу “Управління інформацією як складова роботи журналіста”. Лектором буде Юрій Булик, кандидат філологічних наук, начальник управління з питань комунікацій, Львівської торгово-промислової палати. Впродовж тренінгу учасники матимуть змогу технічно вчитися писати прес-релізи, новини та працювати з рекламою у медіапросторі. Просимо ОБОВ’ЯЗКОВО зареєструватись заздалегідь, написавши про згоду на пошту Школу (interrel.dialogue@gmail.com), вказавши у темі “Тренінг для журналістів”, а також свої ім’я, прізвище, контактні дані (номер телефону, електронну адресу тощо).

Фото: Андрій Гірняк, Валентина Євтушок