У якому одязі ходили колядувати наші предки? Виставка раритетних речей та ікон у Шевченківському гаю.

Різдвяний одягНа виставці в Музеї народної архітектури і побуту «Шевченківський гай» у Львові демонструють раритетний одяг у якому ходили колядувати наші предки та празничні ікони  перед якими вони молилися у час Різдва.

Із фондів музейники винесли на огляд публіки речі, яким від 100 до 300 років. Поміж ними – народні святкові строї з різних етнорегіонів Західної України.

«Цей одяг не був на щодень. Тут представлено строї з 4 регіонів: Полісся, Покуття, Львівщина, Івано-Франківщина», – повідомив головний хранитель фондів Львівського музею народної архітектури і побуту Руслан Сірий.

Все ж центральними на виставці є сакральні речі: підсвічники-трійці, накупольні хрести із дзвіниць та ікони.

«Ми представляємо празничний ряд ікон, який походить із села Семенівка. Наші реставратори не так давно його відкрили, бо довгий час був під шаром грубого олійного запису поверх. Сьогодні ці ікони демонструють високе інтуїтивне малярство українського народу», – додав Руслан Сірий.

Показують і давні звізди, з якими ходили колядники від хати до хати, а ще дзвоники. Одночасно у цьому музеї відбувається 6 виставок.

«Це дуже різні виставки. І дерев’яна скульптура в костелі дуже цікава, і дві виставки землеробства у стайнях є, і виставка музичних інструментів, і лемківська писанка. Тобто, приходячи у музей, ви відразу можете оглянути 6 виставок, а не одну», – повідомив директор музею Роман Назаровець.

Нагадаємо, щоб відчути справжнє свято у старому селі, у музеї «Шевченківський гай» влаштують фестиваль «Різдво у гаю».