В УКУ триває Літня школа–2016 «Права національних меншин у Європі та режим їх захисту»

complex_smallУ неділю, 28 серпня 2016 р. розпочала є свою роботу Літня школа–2016 «Права національних меншин у Європі та режим їх захисту», організована Центром верховенства права на базі Українського католицького університету (Львів, Україна) в партнерстві з Європейським центром з питань меншин (Фленсбург, Німеччина).

Літня школа–2016, запланована у форматі інтенсивної тижневої навчальної програми, спрямованої на отримання учасниками додаткових знань щодо функціонування національних меншин у різних державах Європи та захисту їхніх прав.

Протягом цієї програми 35 учасників Літньої школи–2016 з 19 країн світу з (Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Вірменії, Греції, Грузії, Ізраїлю, Іспанії, Італії, Литви, Молдови, Об’єднаного Королівства, Польщі, Росії, Словенії, Угорщини, України та Туреччини) отримають корисні знання щодо функціонування національних меншин та захисту їхніх прав.

Шістнадцять відомих науковців з різних європейських освітніх інституцій, дослідники Центру ECMI та інші досвідчені практики проведуть лекції і семінари, а також поділяться своїм багаторічним досвідом, думками та поглядами з учасниками Літньої школи–2016. Основні теми навчання охоплюють великий спектр питань: від історії виникнення національних меншин та їхніх прав і до міжнародного права на участь у житті держави та розвитку місцевого самоврядування, недопущення дискримінації представників національних меншин у повсякденному житті.

Цього року основними доповідачами будуть британські науковці – проф. Карл Корделлз університету м. Плімут з доповіддю про переосмислення польсько-українських відносин та проф. Стефан Вольфф з університету м. Бірмінґем з оглядом особливостей територіального самоврядування під час т.зв. заморожених конфліктів.

Також  в рамках проведення Літньої школи – 2016, а саме 1 вересня 2016р., заплановане засідання «круглого столу» на тему «Захист та просування прав національних меншин у Східній Європі: сучасні виклики та майбутні можливості», основною ідеєю якого є створення платформи для відкритого діалогу та обміну думками між учасниками Літньої школи, викладачами, запрошеними гостями.

Нагадаємо, що Літня школа відбуватиметься в Українському католицькому університеті (за адресою Козельницька 2а, Львів, Україна) і є профінансована Організацією з безпеки та співробітництва у Європі під німецьким головуванням протягом у 2016 році та Німецькою службою академічних обмінів (DAAD).

За матеріалами: «УКУ».