Вже менш ніж місяць залишилось до Світових днів молоді у Кракові. Подія – виняткова, оскільки у Католицькій Церкві маємо особливий час – ювілейний рік Божого Милосердя. Про важливість події, програму заходів у нашій бліц-розмові з отцем Назаром Біликом, з парафії св. Архангела Михаїла Сихівського району міста Львова, відповідальним за католицький Рух Світло-Життя і Домашню Церкву у Львівській архідієцезії РКЦ.
– Отче, знаю, що Ви займаєтесь організацією поїздки молоді до Кракова. Як виглядатиме це паломництво? Скільки груп плануєте відправити зі Львова?
– Так, я справді належу до організаційного комітету який приготовляє молодь Львівської архідієцезії до виїзду на СДМ 2016 р. у Кракові. Безпосередньо логістикою виїзду нашої групи займаються інші члени нашого комітету, тому мені важко сказати, скільки поїде молоді з нашої архідієцезії, проте ми маємо зарезервованих декілька автобусів. Частина молоді поїде з нашим комітетом, а частина поїде разом зі своїми парафіями.
Паломництво молоді на СДМ має у собі 2-а етапи: перший етап – це однотижневе перебування у конкретній дієцезії у Польщі, під час котрого молодь пізнає специфіку цієї частини регіону і цілої Польщі. Впродовж другого етапу будемо мати однотижневе перебування, але вже у Кракові під час котрого молодь переживе молитовну програму разом зі Святішим Отцем Франциском.
– 2016 рік у Католицькій Церкві проголошений роком Божого Милосердя. Також Світові дні молоді у Кракові присвячені цій тематиці. Як має виглядати духовна підготовка паломника до цих днів?
– Щодо духовного приготування молоді до зустрічі з Папою, то у нашій Церкві впродовж 2015-2016 рр., по деканатах відбувалися щомісячні зустрічі молоді, під час котрих була нагода послухати конференцію на тему передбачену на цей місяць; взяти участь у святій Месі; посповідатися; зустрітися з молодими людьми котрі їдуть до Кракова.
Також перший тиждень перебування молоді у дієцезіях Польщі є безпосереднім духовним приготуванням до зустрічі з Папою Франциском.
– Програма СДМ – дуже насичена. Як найкраще паломникові спланувати «духовний маршрут», щоб не загубитися у подіях?
– Програма зустрічі Святішого Отця з молоддю є вже затверджена. Вже сьогодні кожен охочий зможе з нею ознайомитися. Наприклад, до обіду є передбачена катехеза, котру провадить єпископ на рідній мові молодіжної групи. Кожного дня є також можливість взяти участь у святій Месі.
Після прибуття Папи до Кракова є передбачені молитовні зустрічі з ним: Хресна Дорога, Адорація Пресвятих Дарів, свята Меса. Крім молитовних зустрічей, для молоді є передбачена різноманітна культурна програма, однак, важливо, щоб це перебування у Кракові «молодий прочанин» насамперед пережив як паломництво до Божого Милосердя, а не перетворив на екскурсію містом.
– Безумовно, ми зараз переживаємо важкі події у нашій країні. Чи передбачена у програмі вашої групи молитва за Україну? Як вона виглядатиме?
– Під час перебування молоді на СДМ не може забракнути моменту конкретної молитви за мир і спокій у нашій Батьківщині. Передбачається також зустріч усіх «молодих українських паломників» у Кракові, що буде винятковою нагодою занести до Божого Милосердя спільне прохання про мир і спокій в Україні. Гадаю, що така молитва буде надзвичайно потужною підтримкою для наших військових та громадян.
– Розумію, що СДМ відбудеться вже цього місяця. Чи можна, скажімо сьогодні, ще долучитися до поїздки?
– На сьогодні є ще можливість зареєструватися, але треба поспішити бо кількість місць обмежена.
– Чимало молоді вирушить до Кракова, частина залишиться в Україні. Як найкраще духовно долучитися до СДМ, перебуваючи вдома?
– Зараз ми живемо у добу цифрових технологій, тому не є проблематично відстежувати події, які відбуватимуться у Кракові.
Натомість для тих, хто залишиться у м. Львові, римо-католицька парафія св. Антонія з Падуї, на 30-31 липня 2016 р. підготувала багату духовну програму, щоб тут, у Львові, пережити цю неповторну зустріч з Папою Франциском. Тому від імені організаторів запрошую молодь, яка залишиться на літо у місті, на цю молитовну зустріч.
Розмовляла Юліана Лавриш